Ar krāsainu un košu balonu parādi Madonas debesīs vakarrīt aizsākās 14. starptautiskais gaisa balonu festivāls „LMT Kauss 2012", kas ilgs līdz svētdienai, 3. jūnijam.
Tā ir lieIiska dāvana visiem madoniešiem un viesiem pilsētas 86. dzimšanas dienā, kas tradicionāli tiek atzīmēta jūnija sākumā. It īpaši tāpēc, ka tas ir bezprecedenta gadījums, jo pirmo reizi festivāla 14 gadu vēsturē tas atkārtoti tiek rīkots vietā, kur tas jau noticis iepriekš.
– Mēs ilgi Madonai (pat paši nesaprotam, kāpēc) it kā metām līkumu, un nemaz neienāca prātā, ka šeit jums ir tik skaisti. Pagājušajā reizē – 2010. gadā – gan mēs tikāmies augustā, tūlīt pēc vētras, kas krietni bija papostījusi Madonu un tās apkaimi, šogad te esam agrāk, un šī atkārtotā tikšanās liecina vien par to, ka mums ir izveidojusies brīnišķīga sadarbība ar Madonas novada pašvaldību, it īpaši ar pašvaldības kultūras nodaļas vadītāju Jāni Kļaviņu, un mēs jūtam, ka šeit esam ļoti gaidīti, – atzīst festivāla galvenais producents Jānis Nutovcs, kura vadītā SIA „Petarde", starp citu, nodrošina Madonā arī gadumijas salūtu. Taču sarunās ar pašvaldību ir iets vēl tālāk – domes pārstāvji tikšanās laikā iepazīstināja festivāla organizatorus ar savu ziemas galvaspilsētas neoficiālo statusu un plašajām ziemas aktivitātēm, rosinot festivālu Madonā sarīkot ziemā. Jāteic, ka organizatori par to visnotaļ aizdomājās, jo vai tad mēs, latvieši, būtu sliktāki par lietuviešiem, kam šādi ziemas festivāli jau notiek, nerunājot par tādiem ziemas gaisa balonu festivāla korifejiem kā šveicieši.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.06.2012.
Autore: BAIBA MIGLONE
AGRA VECKALNIŅA foto