Pagājušajā nedēļā rakstījām par Madonas novada domes akceptēto un SIA „Madonas siltums" valdes locekļa Ulda Lielvaloža parakstīto nodomu protokolu ar SIA „Madonas eko", kas vēlas piesaistīt investīcijas no Vācijas un ieguldīt tās Madonā koģenerācijas stacijas izveidē.
Šonedēļ notikušajā domes sēdē jau ar citu uzņēmumu tika noslēgts līdzīgs nodomu protokols, kurā pašvaldības uzņēmumam siltumenerģiju piedāvāts pirkt par vēl izdevīgāku cenu – 12 Ls/MWh (SIA „Madonas eko" piedāvājums – 14 Ls/MWh).
Pirks, ja piedāvās lētāk
Uldis Lielvalodis, lūgts komentēt strauji augošo interesi par koģenerācijas staciju būvi Madonā, atzina, ka pašreizējā stadijā pašvaldība sniedz iespēju privātajam kapitālam būvēt stacijas, no savas puses neuzņemoties nekādas saistības.
– Visu noteiks tas, kādu līgumu ar siltuma piegādātāju vai piegādātājiem izdosies noslēgt. Pie līguma teksta būs rūpīgi jāstrādā, lai rezultātā neciestu iedzīvotāji. Šobrīd ir skaidrs, ka „Siltums" ar tā rīcībā esošajām tehnoloģijām nespēj saražot siltumu tik lēti, kā to sola paveikt abi koģenerācijas staciju būvētāji. Ar SIA „Madonas eko" pārstāvjiem esmu ticies, kā arī iepazinies ar viņu plāniem un redzējumu, ar SIA „Granulu Mobilais siltums" – diemžēl vēl ne. Nedz viens, nedz otrs nodomu protokols lielas saistības „Siltumam" neuzliek. Ja koģenerācijas stacijas uzbūvēs un tās spēs siltumu piedāvāt lētāk, nekā spējam saražot paši, tad to pirksim. No šāda viedokļa labāk būtu, ja siltumenerģijas ražotāju vidū būtu konkurence, respektīvi, uzbūvētas tiktu abas stacijas. Protams, tas nozīmē, ka arī pašiem uzņēmumiem ir jāmeklē arī citi siltuma noņēmēji, taču tās vairāk ir viņu, ne pašvaldības rūpes. Zinu, ka SIA „Madonas eko" ir sarunas ar ražošanas uzņēmumu par siltumenerģijas realizāciju, kā arī plāni par citiem siltuma noņēmējiem. Par otra uzņēmuma iecerēm gan man nekas nav zināms, – norādīja Uldis Lielvalodis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.06.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto