MURMASTIENES pagasta biedrībai sieviešu klubiņam „Dzērvenītes" šogad apritēja piecu gadu pastāvēšanas gadadiena.
Biedrības vadītāja Teresija Ivenkova atzīst, ka tā ir maza jubileja, tāpēc īpaši netika atzīmēta. – Pašlaik klubiņā „Dzērvenītes" darbojas astoņas aktīvas dalībnieces. Viens no kopāsanākšanas mērķiem ir jaunu zināšanu, iemaņu un prasmju apguve. Beidzamā nodarbība bija veltīta rokdarbiem – kopīgi tika apgūta tapošana. Uz Murmastieni tika uzaicināta Viļānu novada biedrības „Odziņa" vadītāja Lūcija Veselova. Viņa pie mums atbrauca ar veselu pūru savu darbu. Arī mēs bijām sagādājušas materiālus un darbarīkus – dziju, grābekļus, un visām acis iespīdējās no prieka. Savām rokām likām veikli darboties, tikām arī mēs pie skaistiem tapošanas darbiem, apguvām arī mākslu, kā darināt skaistas volānšallītes. Pēc tam bibliotēkas telpās savus darbus izkārtojām izstādē, – atklāj Teresija Ivenkova. Viņa papildina, ka nauda apmācībām, lai algotu lektorus un pedagogus, nav tik viegli dabūjama, jāizmanto sava iniciatīva, aicinot ciemos kolēģus no citām biedrībām, kas dalās prasmēs bez atlīdzības.
– Madonas novada fonds konkursos mūs vēl ņem, piedalījāmies iepriekšējos LEADER projektu konkursos. Rietumu bankas projektu konkursā „Sprīdis labākai dzīvei" biedrība „Dzērvenītes" iesniedza Murmastienes kultūras centra projektu, kas paredzēja skatuves celtniecību, apzaļumošanu u. c. Diemžēl palikām piektajā vietā (atbalstu saņēma pirmie trīs projekti), – stāsta biedrības vadītāja. Viņai ir daudz labu ideju, arī vēlme šovasar aizbraukt kādā ceļojumā pa Latviju, ir tikai jāmeklē iespējas.
Autore: IVETA ŠMUGĀ