Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Gads kopš V. Zatlera vēsturiskā rīkojuma Nr. 2 par Saeimas atlaišanu

Redakcija

Autors • 24.05.2012.

Burtu lielums

Pirmdien, 28. maijā, apritēs gads kopš V. Zatlera vēsturiskā rīkojuma Nr. 2 par Saeimas atlaišanu. Viedokli, vai tas ir bijis tā vērts un gada laikā notikušas pozitīvas pārmaiņas, lūdzu izteikt Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Ilzi Dreimani un Murmastienes pagasta pārvaldes vadītāju Jāni Mozgu.

Būtisku izmaiņu nav
– Iespējams, kādas nianses ir arī mainījušās. Uz politiskās skatuves ir parādījušies daudz jaunu cilvēku, jaunu seju, arī diskusiju tēmas ir nedaudz citādākas, bet to, ka būtu notikušas būtiskas izmaiņas vai lielos vilcienos mainījušies tikumi, es nesaskatu. Kā pozīcija un opozīcija bija pirms tam, tā ir arī tagad. Toni tāpat nosaka pozīcija – kā tā savā starpā vienojas, tādi lēmumi tiek arī pieņemti, līdzīgi, kā tas bija iepriekšējo Saeimu laikā, – atzīst Ilze Dreimane. – Grūti ir saprast arī izskanējušo reformu jēgu – vai tās tiek piedāvātas tāpēc, ka tās patiešām būtu vērts īstenot, vai tikai tādēļ, ka kaut kas ir jārada, tāpēc mēģinās kaut ko mainīt un reformēt. To var teikt gan attiecībā uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, gan uz Izglītības ministrijas iniciatīvām. Atceros, kāds noskaņojums daudziem un arī man pašai bija pirms gada, kad tika izdots šis rīkojums un notika gatavošanās ārkārtas 11. Saeimas vēlēšanām. Tad šķita, ka kaut kam ir būtiski jāmainās, bet tā nav noticis.

Ne viss sasniegts
– Pirms gada, parakstot rīkojumu Nr. 2, V. Zatlers parādīja, ka viņš spēj rīkoties kardināli, bet neizskatās, ka visi sākotnēji izvirzītie mērķi būtu sasniegti. Parlamentā tagad ir vairāk jaunu seju, arī ekonomika, ja tic skaitļiem, pamazām uzlabojas. Ir palielinājies arī eksports. Arī no starptautisko aizdevēju puses jau izskan atzinīgi vārdi. Taču cilvēku aizplūšana uz ārvalstīm nav apturēta, – uzsver Jānis Mozga. – Ja runājam par valdību, daudz šajos gados, lai izvestu Latviju no krīzes, ir darījis V. Dombrovskis, bet no parādiem jau nav viegli izkļūt. Manuprāt, premjers strādā labi un Latviju vada pareizajā virzienā. Vairāk, aizstāvot savas nozares intereses, ir jācīnās zemniekiem. Man patīk, kā Zemkopības ministriju vada L. Straujuma. Priecē, ka beidzot esam sadzirdēti Briselē par vienlīdzīgākiem platību maksājumiem mūsu zemniekiem. Ja mums būs turīgi zemnieki, tad būs, kas maksā lielākas algas arī strādniekiem un viņiem darba meklējumos, nebūs jādodas uz ārvalstīm, daļa varbūt pat atgriezīsies. Ja, saimniekojot savā saimniecībā, varēs nopelnīt iztiku ģimenei, tad rindā pēc pabalstiem, kā saka, nestāvēs ne tēvs, ne arī dēls.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px