11. novembris – Lāčplēša diena – šogad iekrīt svētdienā, bet viena no tradīcijām – Lāčplēša dienas vakarā brīvības cīnītāju piemiņai aizdegt sveces pilsētas centrā – Poruka ielā – ir spēkā.
Grāmatu draugu biedrības vadītāja Beāte Ozoliņa aicina madoniešus pievienoties un nolikt arī savu svecīti, izveidojot simbolisku gaismas ceļu, 11. novembrī 17.30 Poruka ielā. Madonas pilsētas 2. vidusskolas audzēkņi būs sagatavojuši nelielu svētku priekšnesumu.
Savukārt piemiņas brīdis Liseskalna kapos notiks pirmdien, 12. novembrī, pulksten 15. To organizē Madonas kultūras nams sadarbībā ar Madonas Valsts ģimnāziju.
– Kapos aizdegsim lāpas, dziedās ģimnāzijas jauktais koris diriģentes Ainas Miezītes vadībā, skatuves runas pulciņa dalībnieki lasīs dzeju, būs neliels ieskats vēstures notikumos, – ieskicē ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā Iveta Vabule.
Autore: IVETA ŠMUGĀ