Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Dome akceptē nodomu protokolu

Redakcija

Autors • 22.05.2012.

Dome akceptē nodomu protokolu
Burtu lielums

Kaut arī bez taustāma rezultāta noslēgusies Madonas novada pašvaldības uzņēmuma SIA „Madonas siltums" un uzņēmēju kopdarbība SIA „Madonas bio enerģija", par ko „Stara" lasītājus jau vairākkārt informējām, cerība Madonā ieraudzīt koģenerācijas staciju vēl nav zudusi, jo pie apvāršņa parādījusies jauna iecere par elektrību un siltumu ražojošas stacijas būvi.

Informācija par SIA „Madonas eko" vēlmi slēgt nodomu protokolu ar pašvaldību par siltumenerģijas piegādi tika pausta šā gada 26. aprīļa Madonas novada pašvaldības domes sēdē, kad SIA „Madonas eko" dibinātāji Valdis Šaplaks un Jānis Paeglītis par savu ieceri Madonā būvēt koģenerācijas staciju un vēlmi slēgt nodomu protokolu ar SIA „Madonas siltums" par siltumenerģijas piegādi informēja domes deputātus.
– Mēs pārstāvam uzņēmumu, kurš vācu investoru uzdevumā Latvijā apzina vietas, kurās varētu veikt investīcijas un uzbūvēt par privātiem līdzekļiem koģenerācijas stacijas, tādējādi nodrošinot siltumu tā ņēmējiem par izdevīgu tarifu. Mūsu piedāvājums Madonas novada pašvaldībai ir par privāto finansējumu veikt koģenerācijas stacijas projektēšanu un būvniecību, nodrošinot iespēju saņemt siltumu par zemāku tarifu. Stacijā tiktu izmantotas jaunas uz tvaika turbīnu bāzētas tehnoloģijas, kuru izpēti ir veicis vācu investors. Viņš ir gatavs ieguldīt līdzekļus tikai tad, ja procesā tiks izmantotas viņa tehnoloģijas, kuru darbību viņš vairāku gadu garumā ir pārbaudījis. Tam tiek dota 5 gadu garantija. Konkrētās turbīnas, kuras ražo „Siemens" rūpnīcā, tiek darbinātas ar šķeldu. Plānotā stacijas jauda ir 3 megavati siltumenerģijas ražošanai un 9 megavati – elektrībai. Kopumā plānots ieguldīt 12 miljonus latu.
Investoru uzdevumā pašlaik esam noslēguši pirkuma līgumu, lai iegādātos zemesgabalu Cesvaines ielā 18b, kur plānots būvēt staciju, – pastāstīja Valdis Šaplaks.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.05.2012.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS


AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px