Latvijas ilgtspējīgas būvniecības padome sadarbībā ar Ērgļu arodvidusskolu un VARAM organizēja konkursu 9.-10. klašu skolēniem „Ecosolis – par ilgtspējīgu būvniecību".
Konkursa mērķis, kā jau informējām arī „Starā", bija popularizēt ilgtspējīgu būvniecību un būvniecību kā profesiju. Konkursa galvenais praktiskais uzdevums bija ilgtspējīgas ēkas maketa veidošana. Sadarbojoties ar Rīgas Zooloģisko dārzu, veidojies konkursa sauklis „Uzcelt zebrai māju!". Galvenais uzdevums: veidot ilgtspējīgas zebras mītnes maketu.
Šai idejai sekoja 40 skolēnu komandas no visas Latvijas. Konkursa draugiem.lv/ecosolis profilā pieteikušies 800 sekotāju. Šāda veida konkurss ar nosaukumu „Ekomājām" aizsākās jau pagājušajā gadā. Tas veiksmīgi noslēdzies 10. maijā Ērgļos.
Zināšanas par ilgtspējīgu būvniecību un citiem ilgtspējīgiem procesiem un to ieviešanu jaunieši guva, izturot pirmās divas atlases kārtas.
Uz konkursa finālu bija izvirzītas 15 komandas – no Siguldas, Sidgundas, Jaunsilavas, Valmieras, Varakļāniem, Sutriem, Ogresgala, Ilūkstes, Bejas, Dricāniem un Rīgas. Kopumā finālu apmeklēja 100 skolēnu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.05.2012.
Autore: INESE OLTE,
projekta „Ecosolis" vadītāja