No 11. līdz 13. maijam Madonas pilsētas sporta centrā notika Swedbank Jaunatnes basketbola līgas (SJBL) finālsacensības basketbolā U-15 un U-12 vecuma grupu zēnu un jauniešu komandām. "Madona Jēkabpils" U-15 komanda spēja izcīnīt 5. vietu.
Madonā bija ieradušās patlaban Latvijā labākās 8 komandas katrā vecuma grupā. Skatītāju vidū varēja sastapt ļoti daudz basketbola slavenību, piemēram, Igoru Miglinieku tēva un līdzjutēja lomā.
U-15 vecuma grupā startam finālsacensībās regulārajā čempionātā, iegūstot 6. vietu, kvalificējāmies arī mēs, Madonas BJSS komanda. Apakšgrupā pirmajā spēlē piedzīvojām zaudējumu BS "Rīga/Pārdaugava" komandai ar rezultātu 47 : 71 (Z. Raimo – 20 p., E. Lazdups – 8 p.). Otrajā dienas spēlē bija nepieciešama uzvara, lai saglabātu cerības izkļūšanai no apakšgrupas un palīdzētu to izdarīt Ventspils "Spars" komandai, kas pārsteidzoši pirmajā spēlē zaudēja BS "Rīga/Rīdzene" komandai. Saspringtā spēlē pret "Rīdzenes" komandu spēles pēdējās minūtēs tika izcīnīta uzvara ar rezultātu 58 : 50 (Z. Raimo – 28, E. Lazdups – 10 p.).
Otrajā dienā tikāmies ar pērnajiem čempioniem no Ventspils, kuri par "pateicību", ka uzvarējām "Rīdzeni", salauza mūsu aizsardzību jau pirmajā puslaikā un izcīnīja uzvaru ar 70 : 44 (E. Lazdups – 13 p., Z. Raimo – 11 p., K. Lancmanis – 8 p.). Kā vēlāk izrādījās, glābjot Ventspils "Sparu" jau apakšgrupā, mēs palīdzējām viņiem kļūt par čempioniem. Otrajā dienas spēlē par 5.-8. vietu tikāmies ar BJBC "Ķeizarmežs" komandu. Katrā ceturtdaļā iekrājot mazu pārsvaru, spēle noslēdzās ar uzvaru – 73 : 54 (Z. Raimo – 33 p., E. Lazdups – 13 p., K. Lancmanis – 11 p.).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.05.2012.
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
AUTORA foto