2. un 3. novembrī mums, jaunajiem jaunsargiem, bija VAM (valsts aizsardzības mācību) iesvētības. Tā bija izturības pārbaude, pēc kuras mūs iecēla jaunsargu kārtā.
Sākumā mēs veicām 15 km pārgājienu no Madonas pilsētas 1. vidusskolas uz „Siliem". Šķita, ka tas būs tīri viegli, bet pēc pirmajiem trim kilometriem tā vairs nedomājām. Mums vajadzēja nest līdzi lielo mugursomu, lāpstu un uzkabi, tas svēra apmēram 10 kg. Pārgājiens pierādīja jauniešu morālo un fizisko sagatavotību.
Nonākot „Silos", mums bija jāsagatavo teltis un jāpārģērbjas uz pirmo pārbaudījumu – šķēršļu joslu. Var teikt, ka šis pārbaudījums bija sava veida jauniņo iesvētības. Šķēršļu josla sevī ietvēra 12 uzdevumus, kuros mēs tikām izmērcēti, nosmērēti un apmētāti ar sabojātiem āboliem un tomātiem. Pēc mūsu domām, vistrakākais bija līšana pa ūdeni un cauri riepu caurulei zem zemes. Bet tagad godam varam teikt, ka visi izturēja un parādīja sevi no spēcīgās puses.
Tālāk mums deva iespēju iepazīt „Silu" dabu un atpūsties (3-4 stundu garā brīvajā laikā).
Pēc tam sākās nakts trasīte. Tajā devās pa nodaļām (sadalīja 6 nodaļās, katrā 8-10 jaunsargu) ar 10 minūšu intervālu. Nodaļai bija jāveic trase, izpildot piecu posmu uzdevumus.
Mēs bijām bruņojušies ar lukturīšiem un lielu cīņas sparu. Lielu entuziasmu radīja tas, ka trasē kādu no komandas nozags un piesies pie koka. Es pati arī izbaudīju teroristu uzbrukumu, bet pie koka mani nepiesēja, jo mana nodaļa mani atkaroja (Anna).
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.11.2007.
Autore: ANNA KETLERE un LORETA PORUKA