15. maijā Madonas kultūras nama sētas korpusā ar Madonas himnas skaņām un svinīgu lentes pārgriešanu tika atklāts novada multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs.
Var tikai priecāties un novērtēt jaunās telpas, ko ikdienā apdzīvos Madonas bērnu un jauniešu centra seši pulciņi un novada jauniešu dome. Projekts tapis Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos" ietvaros, un, lai iegūtu atbalstu, sākotnēji bija jāiztur liela konkurence. Uz divām multifunkcionālā jauniešu centra izveides vietām Vidzemē pretendēja astoņi novadi. Tā kā projekts vērsts uz mazattīstītiem reģioniem tālāk no centra, turklāt Madonas novadā ir problēma ar to, ka jaunieši dodas projām un pēc studijām reti kurš atgriežas, stiprs arguments bija arī statistikas dati – 428 jaunieši līdz 24 gadu vecumam novadā ir bez darba, Madonas projekta pieteikums tika ieraudzīts un saņēma atbalstu. Piebildīšu, ka Latvijas-Šveices sadarbības programma ir finansiālās palīdzības instruments, kas izmantojams papildus Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda finanšu palīdzībai, kā arī Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzībai.
Kopumā Madonas novada multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra izveidei tika pielietots Šveices finanšu instruments 72 tūkstošu latu vērtībā, 3 tūkstoši latu liels bija Madonas novada pašvaldības līdzfinansējums.
Centra atklāšanas pasākumā piedalījās Šveices konfederācijas vēstniecības pilnvarotais lietvedis Urs Bühler, pārstāvji no Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, novada deputāti, Madonas bērnu un jauniešu centra pedagogi, sadarbības partneri un jaunieši.
Tā kā projekts noslēgsies 31. maijā, nākamnedēļ centra aprīkojumam nāks klāt arī papildu lietas – interaktīvā tāfele iekštelpām, šūpoles un citi rīki āra zonai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.05.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto