Turpinot iepriekšējos laikraksta numuros aizsākto tēmu par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieceri samazināt deputātu skaitu jau līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 2013. gada jūnijā, kā arī ierobežot deputātu darbību domes izpildvaras struktūrās, pašvaldības iestādēs vai kapitālsabiedrībās, viedokli lūdzu izteikt Lubānas novada domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku.
– Tas ir diskutējams jautājums. Droši vien nekas būtiski nemainīsies arī tad, ja tiks pieņemts šāds lēmums un deputātu skaits nedaudz tiks samazināts, bet ne tik lielā mērā, kā to iecerējusi ministrija. Ja deputāti ir gana darbīgi, tad, manā skatījumā, nekas slikts tur nav, ja domē darbojas lielāks deputātu skaits, kas plašāk pārstāv novada iedzīvotājus un dažādas nozares, – uzsver Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks.
– Tas ir pozitīvi, ja domē pašvaldības labā darbojas vairāk cilvēku, kas grib aktīvi iesaistīties novada dzīvē. Šajā gadījumā izskan arī vairāk ideju un priekšlikumu. Katrā ziņā pašreizējais Lubānas novada domes deputātu sastāvs ir aktīvs, darbīgs, regulāri tiekas ar iedzīvotājiem, novada mājas lapā ir publicēts deputātu pieņemšanas laiks, un katrs var tikties ar deputātiem un savu problēmu izrunāt.
Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks nesaskata īpašus ieguvumus, ja to skaits tādos novados kā Lubāna, ar iedzīvotāju skaitu līdz 5000, tiktu samazināts no 13 uz septiņi, kā tas paredzēts ministrijas izteiktajā priekšlikumā. Drīzāk tas varētu radīt problēmas, piemēram, lēmumu pieņemšanā. Laikā, kopš izveidots Lubānas novads, tādu problēmu nav bijis, ja domes sēdē aizņemtības darbā vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ nepiedalās kāds vai vairāki deputāti, pārējie nodrošina nepieciešamo kvorumu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.05.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA