DIĀNA GUTĀNE ir bagāts cilvēks. Un ne jau mantā un naudā tas "sāls". Viņa dod iespēju mazliet citādi ielūkoties tēmā – daba un mēs. – Neraugoties uz to, ka ir daudz informācijas par iespējām, kā uzlabot veselību bez aptiekas zālēm, ļoti daudz cilvēku slimo. Manā skatījumā, tas tādēļ, ka viņi negrib daudz pūlēties sevis labā. Bet – ticiet man – nebūs arī tā, ka palietosit kādas tējiņas vai tabletītes un kļūsit vesels.
Un man liekas – šodien lielākā problēma ir tā, ka cilvēki vairs neprot priecāties par vienkāršām lietām, par dabu, kas ir ap mums.
Mēs lietojam dažādas veselības tējas, tās arī paši vācam. Mana ģimene dzīvo Madonā, bet lauku mājas ir Meņģelē. Ļoti skaista daba, mani mīļie vecāki, arī bērniem tur patīk. Pēc izglītības esmu medicīnas māsiņa, bet strādāju Madonas Zemesgrāmatu nodaļā, interesējos arī par veselības masāžām, kas kļuvusi jau par sirdslietu, lai palīdzētu cilvēkiem. Īstenībā dabas produktus veselībai mamma pārzina un pielieto vairāk nekā es. No viņas esmu daudz un labprāt mācījusies. Bet cilvēkiem gribu izteikt atziņu: ja uzskata, ka tāda un tāda zālīte noder attiecīgai kaitei, padzersi tējiņu, un viss pāries, – tā nebūs. Dabas produktu lietošana ārstniecībai – tas ir dzīvesveids kopumā. Aizbraukusi uz laukiem, pirmkārt uzņemu enerģiju – ar vingrošanu no rīta, ar glāzi ūdens tukšā dūšā (labi, ja ir citrona suliņa iespiesta), bet saaukstēšanās slimību profilaksei – tukšā dūšā ēdamkarote olīveļļas, kurā iespiesta pustējkarote ķiploka sulas (var norīt arī ķiploka daiviņu).
Sev un radiem vasaras garumā, sākot no agra pavasara, vācam pa priežu pumpuram, dažādas svaigas tējaszāles, kaut vai ceriņu, bērzu pumpurus, ābolu lapiņas, vilkābeļu ziedus, raspodiņus – visu metam trīslitru burkā, virsū – spirtu vai degvīnu. Noder visādas zālītes, un uzlējums ir visam gadam. Izsitumiem un ādas bojājumiem uzlējums gan būs kodīgs, taču ļoti labi sadziedē.
Vakaros apleju zāļu tēju un pievienoju vienu tējkaroti šī uzlējuma. Karstais dzēriens ir ļoti labs, un tas neprasa nekādus līdzekļus, tikai paša darbu.
Diāna dalās pieredzē par zālītēm, ko lietojusi pati un viņas tuvinieki (rezultāts pārbaudīts praksē):
– Egļu čiekuri – ar krūzi ūdens apleju 1 egļu čiekuru, atstāju uz nakti, lai ievelkas. No rīta pāris minūšu pavāru šo ūdeni ar čiekuru, tad čiekuru izņemu, bet šķidrumu izdzeru. Lieliski izvada sāļus no organisma (sevišķi noder pie locītavu sāpēm).
– Vērmeles labi palīdz regulēt vielmaiņu. Ideālas zāles visām kuņģa, žults, aknu un liesas slimībām, pret gāzēm un sliktu ožu mutē un degunā. Lieto 1 tasīti dienā. Nevajadzētu lietot ilgstoši un bez pārtraukuma.
– Virza – labs sirds stiprināšanas līdzeklis, palīdz sirds vājuma brīžos. Vasarā savācam virzu lielā bļodā, nomazgājam, samaļam gaļas mašīnā, izspiežam sulu caur marli un liekam ledusskapī. Karu dienu pa piņģerotiņam izdzer. Virza salātos veicina labu sejas krāsu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.11.2007.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
AGRA VECKALNIŅA foto