Aktīvās atpūtas cienītāji, kas ir draugos ar velosipēdu (madonieši un visas Latvijas velosipēda draugi), tiek aicināti piedalīties vēl nebijušā pasākumā – velo-vilciena ekskursijā.
Tā vedīs maršrutā starp divām skaistākajām Vidzemes augstienes mazpilsētām – Madonu un Cesvaini. Ekskursija tiek organizēta par godu vasaras tūrisma sezonas atklāšanai un regulārā vasaras sezonas sestdienas vilciena reisa Rīga-Madona-Gulbene-Madona-Rīga kustības atsākšanai. Maršruta laika grafiks ir saplānots tā, lai uz vienu galu ir braukšana ar velosipēdu, bet atpakaļceļā – ar vilcienu.
Veloekskursijas sākuma un beigu laiks ir pielāgots vilciena kustības grafikam tā, lai tālākie dalībnieki uz ekskursiju var nokļūt, izmantojot ērto dzelzceļa satiksmi. AS „Pasažieru vilciens" ir parūpējusies par ērtu velosipēdu transportēšanu, bet Madonas un Cesvaines tūrisma informācijas centri būs sarūpējuši interesantu veloekskursijas programmu. Vilciens rītā no Rīgas izies pulksten 8.29, bet vakarā atgriezīsies pulksten 21.06, pa ceļam uzņemot pasažierus: Jāņavārtos, Ogrē, Lielvārdē, Kaibalā, Jumpravā, Skrīveros, Aizkrauklē, Koknesē, Alotenē, Pļaviņās, Jaunkalsnavā, Mārcienā, Madonā un Cesvainē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.05.2012.
Autore: SANITA SOMA,
Madonas novada pašvaldības
TIC vadītāja
AGRA VECKALNIŅA foto