Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pašvaldība rosina ieviest nodevu

Redakcija

Autors • 14.05.2012.

Pašvaldība rosina ieviest nodevu
Burtu lielums

Kaut arī pēdējos mēnešos plašu iedzīvotāju interesi ir izpelnījusies diskusija par jauno sadzīves atkritumu tarifu, kura sākotnējo piedāvājumu no SIA „Madonas namsaimnieks" Madonas novada pašvaldības domes deputāti noraidīja, uzdodot darbu turpināt, paralēli notiek darbs pie pašvaldības nodevas par atkritumu apsaimniekošanu ieviešanas.

Vēlmei ieviest nodevu jau pieskārāmies vairākos iepriekš publicētos rakstos. Gan SIA „Madonas namsaimnieks" vadība, gan pašvaldības deputāti, gan iedzīvotāji, kas godprātīgi maksā par atkritumu apsaimniekošanu gadiem, ir saskārušies ar problēmu, ka ir daļa iedzīvotāju, kuri dažādu iemeslu dēļ atkritumu apsaimniekošanas sistēmā nav iesaistīti, lai gan atkritumus saražo. Pēc pašvaldības uzņēmuma aprēķiniem, tie ir aptuveni 30% Madonas novada iedzīvotāju. Viens no risinājumiem ir jau minētās nodevas ieviešana, kas būtu obligāta. Lai ieviestu nodevu, nepieciešami grozījumi vairākos likumos (kas ir Saeimas un Ministru kabineta kompetence). Novada dome marta sēdē nolēma likumdevējvarai un lēmējvarai iesniegt priekšlikumus, kas ļautu ieviest nodevu par atkritumu apsaimniekošanu.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.05.2012.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px