Visā Latvijā 17. maijā tiks atzīmēta Ugunsdzēsēju un glābēju diena, kad plašākai publikai būs atvērtas visas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) daļas un posteņi, pastāstīja VUGD pārstāve Inga Vetere.
VUGD depo, arī Madonas reģionā, gaidīs viesus no pulksten 10 līdz 12. Šajā laikā būs iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju un glābēju ikdienu, apskatīt VUGD tehniku, izmēģināt, cik sver ugunsdzēsēju inventārs, uzģērbt viņu kaujas tērpu un saņemt atbildes uz visiem sev interesējošiem jautājumiem, kā arī nofotografēties. Ciemos tiks gaidīti gan bērni, gan pieaugušie.
– Iepriekšējos gados šajā dienā pie mums cītīgi viesojās skolas, bet šogad pieteikumus vēl neesam saņēmuši. Jebkurā gadījumā no pulksten 10 līdz 12 gaidīsim VUGD Madonas depo ikvienu interesentu, arī bez pieteikuma. Iespējams, šogad skolēnu varētu būt mazāk, jo paši maijā esam uzsākuši apbraukāt skolas, lai informētu par drošību brīvdienās, kas strauji tuvojas. Uz tuvākajām skolām ņemam līdzi arī tehniku, sniedzam demonstrējumus. Visu maiju šos izbraukumus uz skolām turpināsim, tā ka skolēni jebkurā gadījumā varēs iepazīties ar ugunsdzēsēju un glābēju darbu, tehniku un uzzināt aktuālo informāciju, – atklāja VUGD Madonas daļas komandieris Gints Ilva.
Pagājušajā gadā šajā dienā pie ugunsdzēsējiem viesojās vairāk nekā 4000 cilvēku, pārsvarā – bērni un jaunieši. Pēc pasākuma vairums atzina, ka uzzinājuši daudz ko jaunu par šo profesiju, kā arī to, kādēļ izceļas ugunsgrēki. Visinteresantāk, protams, šķitis apskatīt tehniku, ar kādu ugunsdzēsēji un glābēji strādā, un parunāties ar šiem darbiniekiem.
Autore: LAURA VOITIŅA