ĻAUDONAS vidusskolā aizvadītajā nedēļā viesojās Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) Madonas teritoriālās nodaļas vadītājs, LSDSP valdes loceklis Gunārs Ozols. Tikšanās laikā ar skolotājiem tika diskutēts par dažādiem jautājumiem. Ne visi bija par politiku. Tie skāra arī sadzīves jautājumus.
Gunārs Ozols izteica domu, ka skolās vajadzētu ieviest formastērpus, tas celtu skolas un pašu skolēnu prestižu, taču mēs iebildām, ka, piemēram, lauku apvidū vecākiem tie izmaksātu pārāk dārgi, pagaidām izglītības un sociālā atbalsta sistēma nav tik sakārtota, – pastāstīja skolas direktore Lidija Kaufelde. – Runājām par skolotāju algām, par smēķēšanas novēršanu – varbūt smēķētājiem absolventiem atestātā vajadzētu samazināt novērtējumu. Tika pārrunāti dažādi temati, apmainījās ar viedokļiem. G. Ozols skolai dāvināja grāmatas – Ilgas Apines "1905.-1907. gada revolūcija Latvijā un latviešu sociāldemokrāti" un autoru kolektīva kopdarbu "Kāda cilvēka dzīve". Bez tam, Gunārs Ozols mums piedāvāja daudz izziņas materiāla, kura vākšana ir viņa vaļasprieks. Domāju, ka daudz kas no piedāvātā noderēs mūsu novadpētniecības muzejam.
Savukārt Gunārs Ozols uzsvēra, ka tikšanās bijusi patīkama, sirsnīga, interesanta un rosinoša, nevis tādā ievirzē, kā dažviet tas bijis: „Repše mūsu skolai uzlika jumtu, bet ko jūs iedevāt…"
Autore: ASTRA ZAGORSKA