Grāmatu svētku laikā Madonas novada bibliotēka aicināja 10.-12. klašu skolēnus piedalīties skatuves runas konkursā.
Tas Latvijā norit jau piekto gadu un ir Māra Druvas projekta „Andreja Eglīša Dzejas svētki" sastāvdaļa. Katru gadu viens no autoriem, kura dzeju lasa skolēni, ir mūsu novadnieks Andrejs Eglītis. Skanēja arī Jāņa Raiņa dzejas vārdi un pašu jauniešu, skolasbiedru vai skolas absolventu sarakstīts dzejolis. Konkursa atlases kārtas ritēja 14. aprīlī Bauskā, 20. aprīlī Madonā, 3. maijā Vaiņodē, rudenī tas notiks Rīgā.
Vidusskolēnus vērtēja žūrija: Māris Druva, Antoņina Ņenaševa, Artūrs Reiniks, Dace Reinika, Jānis Paukštello un Jānis Kļaviņš.
Pasākuma ievadā varējām gūt ieskatu Bauskas atlases kārtas ieraksta fragmentos, tad izskanēja A. Reinika un A. Eglīša dziesma „Es gribu ziedēt". Māris Druva ieskicēja projekta norises. Madonas novada bibliotēkai viņš iedāvināja 4 stundu garu DVD ierakstu: „Vai Andrejs Eglītis?" („Dievs, Tava zeme deg!"), kas izveidots, dzejnieka 100. jubileju sagaidot. Tajā apkopotas filmproves un intervijas ar A. Eglīti, atmiņas par dzejnieku, iepriekšējo gadu skatuves runas konkursu aktivitātes.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.05.2012.
Autore: SARMĪTE RADIŅA,
Madonas novada bibliotēkas
vecākā bibliotekāre
OĻĢERTA SKUJAS foto