Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Vēl vairāk nevajadzētu samazināt

Redakcija

Autors • 08.05.2012.

Burtu lielums

Viena no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža iniciatīvām ir iecere samazināt deputātu skaitu jau līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 2013. gada jūnijā. Ministrs arī ierosina ierobežot deputātu darbību domes izpildvaras struktūrās, pašvaldības iestādēs vai kapitālsabiedrībās.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) apsver iespēju būtiski samazināt pašvaldību domēs ievēlējamo deputātu skaitu, kā arī, lai mazinātu korupcijas un pašvaldību mantas nelietderīgas izmantošanas un izšķērdēšanas risku, veikt grozījumus normatīvajos aktos, paredzot, ka no 2013. gada 1. jūlija pašvaldībās ar iedzīvotāju skaitu virs 20 000 un republikas pilsētu pašvaldībās domes deputāts vienlaikus nedrīkstēs būt darba attiecībās ar pašvaldību. Plānots, ka interešu konflikta ierobežojumi attieksies gan uz administrācijas un pašvaldību iestāžu vadītājiem un darbiniekiem, gan uz kapitālsabiedrības vadītājiem un darbiniekiem.
VARAM vērš uzmanību, ka uz 2 miljoniem Latvijas iedzīvotāju ir 100 Saeimas deputātu jeb viens deputāts pārstāv 20 000 iedzīvotāju, uz 700 000 Rīgas iedzīvotāju ir 60 Rīgas domes deputātu jeb viens deputāts pārstāv nepilnus 12 000 iedzīvotāju, bet uz 50 000 republikas pilsētu iedzīvotāju ir 15 vietējās domes deputātu jeb viens deputāts pārstāv ap 3300 iedzīvotāju.
VARAM ir sagatavojusi likumprojektu „Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā", ierosinot ievēlēto deputātu skaitu gan novados, gan pilsētās (izņemot Rīgas domi) noteikt atbilstoši iedzīvotāju skaitam. Novada domē līdz 5000 iedzīvotāju tas varētu būt 7 tagadējo 13 vietā, no 5000 līdz 20 000 iedzīvotāju –
9 deputāti tagadējo 15 vietā, no 20 000 līdz 50 000 iedzīvotāju – 11 tagadējo 17 deputātu vietā, bet republikas pilsētu domē līdz 50 000 iedzīvotāju – 13 deputātu, vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju – 15 deputātu. Savukārt Rīgas domē ievēlēto deputātu skaitu vajadzētu samazināt no 60 uz 35 deputātiem.
Viedokļus par iecerētajām pārmaiņām plašsaziņas līdzekļos aktīvi pauž pašvaldību vadītāji. Arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, tiekoties ar pilsētu un novadu domju priekšsēdētājiem, diskutē par šiem jautājumiem.
Vienā no šādām tikšanās reizēm – Ogrē – piedalījās arī Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.05.2012.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px