Pagājušās nedēļas nogalē līdz ar pirmo sniegu Madonas pilsētā beidzās strūklaku sezona. Reti gadās tik precīzi prognozēt laika apstākļus, bet Madonas pilsētas domes īpašuma uzturēšanas nodaļai un SIA „Madonas namsaimnieks" tas ir izdevies. Acīmredzot pozitīva loma precīzas gaisa temperatūras noteikšanā ir arī Madonas meteostacijai.
Pateicoties tam, lielā strūklaka Mīlestības graviņā iepretim bērnu rotaļu laukumam Upītes skvērā varēja darboties līdz pat pagājušajai piektdienai, kad to SIA „Madonas namsaimnieks" vīri sagatavoja ziemas guļai, lai mēs visi kopā strūkl-aku atkal modinātu nākampavasar tradicionālajā Madonas pilsētas sakopšanas talkā.
Kopš Madonas centrā tika rekonstruēts Saieta laukums, par iecienītu atpūtas un fotografēšanās vietu ir kļuvis viens no tā centrālajiem elementiem – strūklaka (līdzīgi kā Mīlestības graviņā), un arī tā jau ir devusies ziemas guļā, turklāt pat kādu nedēļu ātrāk.
Vaicāts, kāpēc strūklaku sezona Madonā nebeidzās vienā laikā, Madonas pilsētas domes īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks skaidroja, ka strūklaku Saieta laukumā nācās noslēgt nedaudz ātrāk, nekā to diktēja laika apstākļi, tehnisku iemeslu dēļ.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto