OŠUPES pagasta zemnieku saimniecībā "Lazdas" sēt iesāka 26. aprīlī, kas ir vēlāk, nekā pagājušajā gadā.
Saimniecības īpašniece Alda Jansone par dabas apstākļu piemērotību sējas sākšanai stāstīja: – Uz tīrumiem vēl ir diezgan slapjš, katru rītu staigāju pa laukiem, izvērtējot, kur var sēt, kur tehnika var strādāt. Pirmie hektāri jau ir iesēti – augs vasaras kvieši – zviedru šķirne ‘Nandu'. Sēkla ir sagatavota savā saimniecībā, un šo šķirni esmu izvēlējusies tāpēc, ka tā labi padodas. Vasarāju graudaugi ir jāiesēj ap 140 ha platībā.
Alda Jansone raksturoja arī ziemāju laukus: – Pēc ilgiem laikiem purvainā zeme nebija applūdusi, jo sniega nebija daudz, pavasara palu nebija, liekais ūdens pamazām aizplūda. Ziemāji ir labi pārziemojuši. Pēc mēslojuma saņemšanas lauki ir skaisti sazaļojuši. Atkal gan tīrumus apciemo zosis, bet putniem jau neko nevar izdarīt.
Autore: IVETA ŠMUGĀ