21. aprīlī pulksten 18 Madonas kultūras namā 50 gadu jubileju svinēs Tautas deju ansamblis „Vidzeme".
Gaidot šo jubileju, vēlos atcerēties Lieldienu noskaņas, kad Madonā dziedāja, dejoja, šūpojās, ripināja olas un baudīja citus Lieldienu priekus.
8. aprīlī Priežu kalniņā folkloras kopas „Vērtumnieki" vadībā varēja svinēt Lieldienas latviskās noskaņās – izpušķojot šūpoles, ejot rotaļās un ripinot krāsotās olas. Lauku saimniecība „Jaunzemi" piedāvāja izjādes ar zirgiem. Vakarā Madonas pilsētas kultūras namā folkloras kopas „Madaviņa" un „Ore" (Cēsis) muzikanti aizrāva latvju dančos visus dejot gribētājus, kas bija lustīgi un izturīgi gandrīz četru stundu garumā.
Ļoti svarīgi šie svētki bija tieši mazajiem Madonas iedzīvotājiem, jo 9. aprīlī Madonas pilsētas kultūras namā notika Lieldienu koncerts „Lieldieniņas šurpu brauca", kura galvenie dalībnieki bija Madonas bērnudārzi – „Priedīte", „Saulīte" un „Kastanītis". Bērnudārzs „Priedīte" iesāka koncertu ar skanīgām pavasara dziesmām un jautrām dejām. „Kastanītis" aizrāva skatītājus ar muzikāli teatrālu uzvedumu par kazlēniem un vilku. Bērnudārza „Saulīte" audzēkņi visus priecēja ar dejām, dziesmām un dzejolīšiem. Protams, kā jau Lieldienās pienākas, ieradās arī Lieldienu zaķis, kas sagaidīja mazos dalībniekus un viņu vecākus, atbalstīja un uzmundrināja, fotografējās ar visiem, kas to vēlējās. Koncerta noslēgumā dziedāja jauktais koris „Madona". Visapkārt varēja just mīļu un ģimenisku svētku izjūtu, jo uz koncertu bija sanākuši daudzi bērnu atbalstītāji – vecāki, radinieki, draugi un citi, kas vēlējās baudīt Lieldienu noskaņu. Bērnu gandarījums par uzstāšanos un vecāku neviltots prieks par saviem lolojumiem, gaiša atmosfēra un pavasara noskaņas radīja visos patiesu Lieldienu izjūtu.
Autore: VITA PŪCE