Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Doma laukuma aicinājums

Redakcija

Autors • 05.11.2007.

Burtu lielums

Mēs esam vienoti, bet mēs arī esam dažādi. Mums daudzos jautājumos ir dažādi uzskati, dažādi mērķi, mēs esam balsojuši un balsosim par dažādām partijām. Tas ir dabiski – tā ir demokrātija.
Tomēr, par spīti atšķirībām, mūs vieno pārliecība, ka Latvijai ir jābūt tiesiskai valstij, kurā valda likums, nevis atsevišķu cilvēku patvaļa.

Mūs vieno pārliecība, ka politikai ir jābūt godīgai un politiķu darba mērķim ir jābūt nevis savu materiālo interešu apmierināšanai, bet savu vēlētāju interešu pārstāvēšanai.

Ja tiesas, prokuratūra, KNAB, policija vai drošības iestādes kļūst politiski ietekmējamas, Latvija nevar būt tiesiska valsts.
Tāpēc mūs satrauc valdības centieni politiski iejaukties tiesībsargājošo iestāžu darbā.
Cenšoties atlaist KNAB direktoru Alekseju Loskutovu, valdība pārkāpa būtisku robežu.

Taču, pateicoties sabiedrības spiedienam, pateicoties katram no mums, katra gatavībai izteikt savu viedokli, valdība bija spiesta atsaukt Loskutova jautājumu no Saeimas.
Tāpēc apzināsimies – mēs varam ietekmēt Saeimas un valdības lēmumus.
Taču tiesisku valsti un godīgu politiku nevar panākt ar vienu lēmumu vai solījumu. To var panākt, tikai nopietni domājot un ilgstoši strādājot.
Nevar būt tiesiskas valsts, ja tiesu lēmumi tiek tirgoti pie tējas tases.

Nevar būt godīgas politikas, ja visai tautai svarīgi jautājumi tiek lemti slepenās sanāksmēs zoodārzā.
Nevar valstī būt īsta demokrātija, ja partijās valda oligarhi.
Mēs esam sanākuši, lai pieprasītu tiesisku valsti un godīgu politiku.

Lai to panāktu:
Tieslietu sistēmai ir jāatbrīvojas no neētiskiem darboņiem.
Tiesībsargātāju neatkarība ir jāstiprina.
Partijām ir jākļūst iekšēji demokrātiskām.
Amatpersonām ir jāiesaista sabiedrība lēmumu pieņemšanā.
Taču ne jau tikai politiķi ir atbildīgi par Latvijas nākotni. Visupirms par Latvijas nākotni esam atbildīgi mēs.
Ar savu klātbūtni tautas sapulcē mēs apliecinām, ka katrs apzināmies šo atbildību. Mēs aicinām visus Latvijai piederīgos apzināties šo atbildību.
Latvija ir mūsu valsts. Valsts – tie esam mēs.
Dievs, svētī Latviju!

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja parakstīties zem
šī aicinājuma un nosūtīt to pa pastu gan Saeimai
(Adrese: LR Saeima, Jēkaba ielā 11, Rīga LV 1811),
gan valsts augstākajām amatpersonām
vai interneta portālos

www.delfi.lv un www.vdiena.lv


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px