Ar īpašu koncertu uz sava darba 40 gadiem 31. martā atskatījās Bērzaunes pagasta Sauleskalna tautas nama vīru koris „Gaiziņš".
Madonas kultūras namā uz podestiem kāpa ne vien 25 „Gaiziņa" vīri, bet arī leģions papildspēku no Madonas, Lubānas, Ļaudonas, Ērgļiem un Rīgas.
Sarīkojumu vadīja Dace Ādamsone, pieminot ikvienu, kas palīdzējis kora pastāvēšanā. Kopš kolektīva dibināšanas 1971. gada nogalē, 30 gadu garumā vīri klausījuši diriģenta un kora mākslinieciskā vadītāja Jāņa Sprancmaņa emocionālajam žestam. Daudzas dziesmas jubilejas koncertā diriģēja tieši pirmais vīru kora „Gaiziņš" diriģents. Tika sumināta kolektīva pirmā koncertmeistare Strauja Beitika, stafetes mantotāja no 1988. līdz 1997. gadam – Ilze Vāvere, kormeistars no 1992. līdz 2008. gadam – Artūrs Grandāns. Šobrīd un jau desmit gadu „Gaiziņa" diriģente ir Rita Briņķe; par koncertmeistarēm strādā Ija Voiniča un Daiga Matroze. No dibināšanas laika kolektīvā joprojām pirmo tenoru balss grupā dzied Pēteris Virkstenis un baritonu grupā – Evalds Krauze.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.04.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no Madonas novada pašvaldības arhīva