Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Olu trauciņu kolekcija no Vaijes

Redakcija

Autors • 29.03.2012.

Olu trauciņu kolekcija no Vaijes
Burtu lielums

Tie madonieši, kas kādreiz ir ciemojušies Viduviltu ģimenes mājās Vaijē, noteikti ir pamanījuši plauktos sakārtotos olu trauciņus, kas reizēm noder brokastu galda klāšanai.

Daļa šo nieciņu tūlīt ieradīsies Madonā – muzeja izstāžu zāļu mansardā svētdien, 1. aprīlī, pulksten 14 atvērsim Angelikas Viduviltas (Wieduwilt) un Karolas Gecas (Carola Goetz) savākto biķerīšu izstādi. No Karolas Gecas (ap 3000 priekšmetu) un Angelikas Viduviltas (ap 2000) vākuma varēs apskatīt kādu tūkstoti šo Lieldienām piemēroto lietu.
Bijusī Vaijes rātes kultūras darba organizatore A. Viduvilta savā e-vēstulē raksta, ka kolekcionēšana sākas pavisam nevainīgi – ar vienu piemiņlietu – un beidzas ar tūkstošiem eksemplāru. Karola Geca savu pirmo olu trauciņu esot nopirkusi Londonā pirms 35 gadiem. Angelika Viduvilta pirms 20 gadiem krāja apgleznotas un citādi izrotātas olas, ievietojot tās baltos trauciņos, un tā radās interese par biķerīšiem. Abas apmeklējot sīkumtirgus, kur par niecīgu maksu var atrast skaistus priekšmetus. Antikvariātos viņa iegriežoties arī Rīgā, un kāds suvenīrs nopirkts Rundāles pilī. Krāšanu atbalsta draugi un kolēģi, kam patīk viņas iepriecināt. Angelikai pašai mīļākais esot Jāņa Seiksta zilganais māla virpojums ar kaķa galviņu uz vāka.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.03.2012.

Pēc Angelikas Viduviltas atsūtītajiem materiāliem sagatavoja DACE ZVIRGZDIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px