27. oktobra pēcpusdienā Lubānā, SIA „Klāni" zālē, pulcējās muzicējošie pašvaldību vadītāji uz vienīgo kopmēģinājumu un svētku koncertu. Šogad koncertu veidoja 8 pašvaldību vadītāji.
Lubānas pilsētas domes priekšsēdētājs Miķelis Gruzītis sveica lubāniešus un Lubānas viesus ar savu dziesmu „Manam novadam".
Pēc namatēva uz skatuves kāpa Mazsalacas pilsētas domes priekšsēdētājs Ojārs Beķeris ar grupu. Šajā pasākumā mazsalacieši piedalās trešo gadu, viņu priekšnesums izskanēja kantri un roka stilā.
Krāslavas rajona padomes priekšsēdētājs Andris Badūns saietā piedalījās pirmo reizi un atzina, ka ir atbraucis izlūkos, lai saprastu, vai nākamgad Lubānā ierasties ar ģimeni vai grupu „Foršs laiks". Viņa dziesmas pie bungām pavadīja Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, kas pirmajā dziesmā, sitot tamburīnu, pamanījās gandrīz apgāzt trīs mikrofonus un arī turpmāk piesolījās nākt uz skatuves kolēģiem palīgā, ja vajadzīgs kaut ko „izgāzt".
Andris Badūns koncertā izpildīja četras tautā populāras dziesmas, vienā no tām iesaistot arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Pašvaldību reformu departamenta direktora vietnieci Veroniku Jurču, kam bija uzticēta reformas loma. Līdzās „reformai" uz skatuves stāvēja „pagasts", „pilsēta" un „rajons", ko pārstāvēja Jērcēnu pagasta priekšsēdētājs Aivars Auniņš, Mazsalacas domes priekšsēdētājs Ojārs Beķeris un pats Krāslavas rajona padomes priekšsēdētājs Andris Badūns. Uz to no zāles noraudzījās Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Pašvaldību reformu departamenta direktors Aivars Draudiņš ar kolēģiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.11.2007.
Autore: ILZE KRAUKLE
LIGITAS PĒTERSONES foto