Svētdien, 25. martā, Madonas kultūras namā notika Madonas deju apriņķa deju kolektīvu skate.
Skatē piedalījās 29 deju kolektīvi no Madonas, Ērgļu, Cesvaines un Lubānas novada. Deju kolektīvus vērtēja profesionāla žūrija, Latvijā pazīstami horeogrāfi un deju pasniedzēji: Ingrīda Saulīte, Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, Rolands Juraševskis un Zanda Mūrniece.
Gatavojoties XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, kas notiks 2013. gada vasarā, šajā pavasarī skates rit visā Latvijā. Kolektīvi rāda savu gatavību piedalīties Deju svētku lieluzvedumā „Tēvu laipas". Lieluzvedumā iekļautās dejas („Lai sakūra uguntiņu", „Iebrauca saulīte", „Ai, tēvu zeme" „Vilks un kaza" un daudzas citas) zālē sēdošos noskaņoja emocionālam un estētiskam baudījumam. Katras dejas kvalitāti un līdzpārdzīvojumu radīja tās horeogrāfija, mākslinieciskais izpildījums un dejas rakstura atklāsme, tāpat tautastērpa valkāšanas kultūra, dejotāju stāja un daudzas citas nianses. Vērojot priekšnesumus, vispirms radās lepnums un pārsteigums par to, cik daudz mums vēl staltu puišu un daiļu meitu, nobriedušu vīru un dejisku sievu – Latvija nav tukša un pamesta, ik pilsētā un miestiņā dzīvo, strādā un dejo.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.03.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto