17. martā jeb dienā, kad mostas visi kukainīši, Varakļānu mūzikas skolas zālē pulcējās novada mazie dziedātāji, dejotāji un muzikanti uz pasākumu „Sīki mazi kukainīši".
To, ka pavasaris vairs nav aiz kalniem, sajuta arī Lielā bite (Sanita Strode), kas centās noskaidrot, kuri kukainīši jau ir pamodušies un sajutuši pavasari. Paši modrākie kukainīši bija čaklās bitītes un jautrās bizmārītes, kuru tēlos iejutās Murmastienes pirmsskolas vecuma bērnu deju kolektīvs (vadītāja Vija Pelse) un konkursa „Varakļānu novada Cālis 2011" laureāti Samanta Stiuriniece un Regnārs Pelšs.
Arī muzicējošie kukainīši – Varakļānu mūzikas skolas audzēkņi Ivo Pizičs un Inta Ragause (pedagogi Romāns Ivanovs un Agnija Strūberga) – ieskandināja pavasari ar marimbas un klavieru skaņām.
Bet visvairāk Lielā bite priecājās par dziedošajiem cāļiem, kas piedalījās konkursā „Varakļānu novada Cālis 2012". Lielā bite bija sajūsmā par mazajiem dziedātājiem, kas bija centīgi mācījušies un ar lielu atbildību dziedāja savas dziesmiņas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.03.2012.
Autore: KRISTĪNE STRODE,
Varakļānu novada
kultūras darba koordinatore