Šonedēļ, no 26. līdz 30. martam, Latvijā notiek Eiropas e-prasmju nedēļa, kuras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta jauniešiem un viņu karjeras iespējām saistībā ar e-prasmēm un IKT specialitātēm.
E-prasmju nedēļa Latvijā notiek trešo reizi, un to koordinē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas" ir viens no šī projekta nacionālajiem partneriem sadarbībā ar pašvaldību publiskajām bibliotēkām.
E-prasmju nedēļas laikā katru dienu bibliotēkās visā Latvijā notiks dažādas nodarbības un apmācības – studentiem, skolēniem un uzņēmējiem tiks piedāvāts apgūt iemaņas darbā ar bibliotēkās esošajiem resursiem, elektronisko katalogu un datu bāzēm; sākumskolēni un bērnu vecāki tiks iepazīstināti ar izglītojoši izklaidējošajām programmām un datorspēlēm internetā; senioriem tiks piedāvātas konsultatīvas nodarbības un tematiskas pēcpusdienas par personības pilnveidei un pašizglītošanai veltītas informācijas meklēšanas iespējām tīmeklī. Tāpat bibliotēkās interesentiem piedāvās apmācības datorlietošanas pamatprasmēs un sadzīvē nepieciešamo e-pakalpojumu lietošanā: rēķinu nomaksāšanā, CV un motivācijas vēstuļu sagatavošanā, e-paraksta lietošanā, CSDD e-pakalpojumos. Bibliotēku apmeklētājiem tiks stāstīts par drošību internetā, un visas vecuma grupas tiks aicinātas pārbaudīt savas e-prasmes dažādos testos un konkursos ar izglītojoši izklaidējošu ievirzi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.03.2012.
Autore: INESE ELSIŅA