Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Benzīna cenas

Redakcija

Autors • 22.03.2012.

Burtu lielums

Viena no šīs nedēļas aktualitātēm nenoliedzami ir benzīna cenu kāpums. Tiek vērtētas dažādas iespējas, kā to samazināt, tai skaitā, kā atzinis premjers V. Dombrovskis, samazināt akcīzes nodokli. Viedokli, kā benzīna cenu pieaugumu izjūt laukos, lūdzu izteikt Ošupes pagasta pārvaldes vadītāju Aigaru Šķēlu un Liezēres pagasta pārvaldes vadītāju Jāni Sirmo.

Neapmierina nevienu
– Benzīna cenu kāpums neapmierina nevienu – ne iedzīvotājus, ne uzņēmējus, ne pašvaldības. Kuram gan patīk, ja benzīna bākas piepildīšanai ir nepieciešams izlietot tik latu, cik litru bākā var ieliet, un vēl vairāk. Tagad jau katrs pārvietošanās kilometrs izmaksā ļoti dārgi. Turklāt visai drīz benzīna cenas palielināšanās atsauksies arī uz citām patēriņa cenām, – uzskata Aigars Šķēls. – Attiecībā uz premjera teikto par iespēju samazināt akcīzes nodokli – viņam droši vien ir vairāk informācijas, cik lielā mērā tas varētu noregulēt benzīna cenu, jo izskatās, ka ar to esam „iebraukuši Eiropā". Ja mūsu algas sasniegtu Eiropas līmeni, tad par cenu kāpumu nevajadzētu uztraukties, bet pagaidām ar darba atalgojumu esam Āzijā. Vienīgā izeja ir veicināt uzņēmējdarbību, lai arī laukos veidotos mikrouzņēmumi, cilvēkiem būtu darbs un ienākumi, nevis būtu jāpārtiek no sociālajiem pabalstiem.

Būs smagi
– Benzīna cenu kāpums, protams, ietekmē visus. Zemnieki to vairāk izjutīs pavasarī, bet pašvaldība to jau izjūt. Tagad viegli rēķināt – cik latu, tik litru. Benzīna cenas visvairāk ir atkarīgas no politikas pasaulē, ne jau Latvijas. Mēs esam tik maziņi, ka nav mūsu spēkos kaut ko ietekmēt. Varam tikai nošausmināties, ka kritis kārtējais cenu rekords, un gaidīt nākamo, kas neizbēgami sekos. Ar to ir jārēķinās, – uzsver Jānis Sirmais. – Pie mums ir tā, ka cenas tiek ātri paceltas, bet ar samazināšanu neviens nesteidzas arī tad, ja izmainās situācija pasaules tirgos un cenas krītas. Izskatās, ka tuvojas nākamā krīze un mums no tās neizdosies izvairīties. Arī valdība par svarīgāko uzskata eiro ieviešanu, tāpēc droši vien neko tādu nedarīs, kas to apdraudētu. Turklāt politiķu paziņojumi ātri mainās. Vienā dienā, kā, piemēram, attiecībā uz iecerētajām ES ekonomiskajām sankcijām pret Baltkrieviju, saka vienu, bet nākamajā – ko citu. Līdzīgi var būt arī ar izteikumiem par iecerēm samazināt akcīzes vai citus patēriņa nodokļus. Ja valsts tā tiks pārvaldīta arī turpmāk, tad es Latvijai nākotni neredzu, kaut gan latvieši ir sīksta tauta – gan jau kaut ko izdomāsim un izturēsim.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px