20. martā, kad Latvijā iestājās astronomiskais pavasaris, Madonas kultūras namā muzikālu pavasari dāvāja pianisti Aurēlija un Vestards Šimkus.
Izcilā pianista Vestarda Šimkus māsa Aurēlija šobrīd mācās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 7. klasē un savu skanējumu pilnveido Ligitas Muižarājas klavieru klasē. Četru gadu vecumā viņas pirmais klavierskolotājs bija tēvs, bet vēlāk Aurēlija mācījās Tukuma mūzikas skolā. Aurēlija Šimkus koncertē kopš septiņu gadu vecuma un ir jau vairāku starptautisko konkursu laureāte. Viņa pamazām un mērķtiecīgi gatavojas koncertpianistes dzīvei. 2009. gadā jauno mūziķu festivālā Kauņas filharmonijā talantīgā pianiste spēlēja ar Kauņas simfonisko orķestri. Ērika Ešenvalda projektā par godu Latvijas dzimšanas dienai viņa muzicēja kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori „Latvija".
Kopā ar brāli Vestardu Aurēlija šonedēļ uzstājās ne tikai koncertā Madonā, bet arī Rīgas Stradiņa universitātes aulā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.03.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto