No 2. līdz 4. martam Madonas bērnu un jauniešu centra telpās uz semināru „Es nebaidos palīdzēt" pulcējās ap 40 jauniešu un garā jaunu cilvēku no Madonas, Cesvaines, Vestienas, Gulbenes, Stāmerienas, Kalsnavas, Praulienas, Jūrmalas, Rīgas.
Uz atsevišķām aktivitātēm visiem pievienojās jaunieši no Liepājas, Priekules un Grobiņas novada.
Pasākumu organizēja Madonas prāvesta iecirkņa luterāņu draudžu svētdienskolas nozares speciālisti kopā ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) jaunatnes nozares pārstāvjiem.
Jaunieši noklausījās mācītāja Kaspara Eglīša un mācītāja, LELB jaunatnes nozares entuziasta Roberta Otomera trīs lekcijas: „Es", „Nebaidos" un „Palīdzēt", kas 3. martā pārauga praktiskā darbībā, ejot ciemos pie veciem cilvēkiem un palīdzot viņiem ikdienas darbos.
Jaunieši sadalījās grupās un, pateicoties sadarbībai ar Madonas evaņģēliski luteriskās draudzes diakonijas darba vadītāju Rudīti Kumsāri un Madonas sociālo dienestu, tā saucamajā kliņģeru gājienā (ar ciemakukuļiem) ciemojās 7 madoniešu ģimenēs. Jaunieši aprunājās un palīdzēja vecajiem cilvēkiem sanest malku, ūdeni un tīrīja sniegu pagalmos. Vakarpusē nu jau visi kopā devāmies uz Madonas pansionātu, lai tur aprunātos, dziedātu un iepriecinātu pansionāta iemītniekus, līdzi ņemot arī ciemakukuli – garšīgās plātsmaizes (mīļš paldies Zigrīdai).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.03.2012.
Autore: NADJA NIEDRĪTE,
pasākuma koordinatore