Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Einara Repšes iespējamā atgriešanās aktīvajā politikā

Redakcija

Autors • 15.03.2012.

Burtu lielums

Einara Repšes paziņojums par biedrības „Latvijas attīstībai" dibināšanu, kas vēlāk varētu tikt pārveidota par partiju, sabiedrībā ir raisījis lielu interesi un tiek vērtēts pretrunīgi. Viedokli par Einara Repšes iespējamo atgriešanos aktīvajā politikā un ieceri veidot jaunu partiju lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un Varakļānu novada domes priekšsēdētāju Modru Vilkaušu.

Tāda atbalsta vairs nebūs
– Veidot vēl vienu partiju diez vai būtu prāta darbs. Ja Repše grib darboties politikā, viņš to var darīt arī „Vienotībā", no kuras viņu neviens nav aizdzinis un arī pats nav aizgājis. Es domāju, ka Repšem, ja viņš izveidos jaunu partiju, nebūs vairs tāda atbalsta kā kādreiz, kad viņš dibināja „Jauno laiku", viņa laiks politikā ir pagājis. Repše beidzamajos gados bija pievērsies nekustamajiem īpašumiem – lai tad arī darbojas šajā biznesa jomā, – uzskata Vilnis Špats. – Savulaik, vadot Latvijas Banku (LB), viņš spēja noturēt tās kursu. Būdams augsta līmeņa administrators, spēja neatkāpties no izvirzītajiem mērķiem, stingri iestājās par to, lai LB kurss nemainītos. Jāuzteic Repše par to, ka, vadot LB, viņam bija mugurkauls, un tas ir vērtējams pozitīvi. Repšes pārmetumus, ka „Vienotība" priekšplānā izvirzījusi nacionālos jautājumus, bet Latvijas ekonomikai, tās attīstībai netiek veltīta tik liela uzmanība, komentēt atturēšos, jo esmu nedaudz distancējies no aktīvas darbības partijā un kopš pagājušā gada decembra vairs arī nevadu „Vienotības" Madonas nodaļu.

Nevis vienos, bet šķels
– Šis paziņojums raisa divējādas jūtas. Īsti nevar saprast, kāpēc Repše ir nācis tieši ar šādu iniciatīvu. Protams, viņam ir liela pieredze, īpaši finanšu sektorā, un savulaik viņš ir vadījis arī valdību, bet viņš nav komandas cilvēks. Var jau būt, ka Repše ir mācījies no savām kļūdām un patiesi tic, ka, atgriežoties politikā, var veicināt Latvijas attīstību. Es gan šaubos, vai viņam izdosies vēlreiz gūt tautas uzticību. Divreiz vienā upē nevar iekāpt, – atzīst Modra Vilkauša. – Katrā ziņā Repšes izredzes es vērtēju diezgan skeptiski, viņa iespējamā atgriešanās aktīvajā politikā man asociējas ar Andri Šķēli, kas savulaik arī paziņoja, ka no politikas aiziet, tad savu lēmumu mainīja, bet nekas labs no tā nesanāca. Arī Repše, ja izveidos jaunu partiju, nevis vienos, bet sašķels „Vienotības" elektorātu. Viņa vārdi par draudzīgu konkurenci izklausās diezgan jocīgi. Manuprāt, Latvijā jau tā partiju ir par daudz, bet, neraugoties uz to, pie mums jaunas partijas aug gandrīz vai kā sēnes. Tāda politiķa, kas būtu no politikas aizgājis, pēc tam atgriezies un panācis Latvijas ekonomikas attīstību, veicis pozitīvas reformas Latvijas vēsturē, vēl nav bijis un diez vai būs.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px