Trešdien, 21. martā, pulksten 10 Madonā, Poruka ielā 4, Madonas patērētāju biedrības 3. stāva zālē, notiks biškopju seminārs. Viesos ieradīsies lektors – LBB biškopības instruktors Guntars Melnis.
Darba kārtībā: pavasara darbi dravā, likumdošanas aktualitātes, atskats uz iepriekšējā gada pieredzes apmaiņas braucieniem.
Sestdien, 17. martā, biškopji tiek aicināti uz pavasara konferenci Rā-mavā. Reģistrācija, tirdziņš, izstāde – jau no pulksten 9. No pulksten 12 līdz 16 – diskusijas, lekcijas, demonstrējumi.
Klāt bišu saimju aplidošanās laiks. Viss notiek ierastajā laikā. Kā parasti daudzviet citur bišu aplidošanās jau notikusi, bet Madonas sniegotajos pakalnos saimēm rosība vēl tikai sākas.
Izskatās, ka lielais aukstums biškopībā daudz nebūs kaitējis. Būtisks pluss šai ziemošanai bija siltais rudens un ļoti vēlā bišu aplidošanās iespēja. Tas ziemas garumu būtiski saīsināja. Turpretī tur, kur šajā rudens siltumā saimes bija pārlieku silti sasegtas, varēja sākties priekšlaicīga perošana. Šīm saimēm lielajā aukstumā klājās grūti. Ziemošanā tās patērēja daudz enerģijas, un šobrīd biškopjiem būtu rūpīgi jāpaseko līdzi barības atlikumiem saimē.
Autors: JĀNIS PURIŅŠ,
LBB Madonas nodaļas vadītājs