Ļaudonas pagasta Sāvienas ezerā marta pirmajā svētdienā norisinājās Madonas novada atklātais čempionāts zemledus makšķerēšanā.
Sacensības pulcēja 23 komandas (triju dalībnieku sastāvā) no Balviem, Kokneses, Ogres, Līvāniem, Jēkabpils, Jaungulbenes, Inciema, Preiļiem, Ērgļiem, kā arī Madonas novada. Todien veiksmīgi ķērās raudas un asari – kopumā čempionāta laikā tika izvilkts 117,41 kg zivju.
Komandu kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja komanda „Ogre" (11,96 kg), otro vietu – „Savieši" (9,68 kg), trešo – „Pansija" (9,57 kg). Vīru konkurencē pārākais izrādījās ogrēnietis Juris Nagainis (4,66 kg), aiz sevis atstājot komandas biedru Raimondu Kinertu (4,56 kg), trešajā vietā – komandas „Savieši" pārstāvis Zintis Viļevičs (4,52 kg). Sieviešu grupā 2,16 kg izvilka Ļuba Pavlova, otrā – Jeļena Strogova (1,68 kg), bet trešā – Ilze Barūkle (1,54 kg). Jauniešu grupā pirmajā vietā – Mareks Sivakovs (1,22 kg), otrais – Niks Jegorskis (0,94 kg), trešais – Markuss Aldiņš (0,5 kg).
Par čempionāta veiksmīgu norisi paldies ne vien kuplā skaitā sabraukušajiem dalībniekiem, bet arī atbalstītājiem – Madonas novada domei, SIA „Unisports" (Ivaram Petzālam), makšķerēšanas klubam „Savieši" (Zintim Viļevičam).
Nākamās zemledus makšķerēšanas sacensības paredzētas 17. martā uz Odzienas ezera Mētrienā un 18. martā uz Labones ezera Mārcienā. Sacensību dalībnieki tiek aicināti pulcēties norises vietās jau no pulksten 7 rītā.
Autore: RITA TURKINA