Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Ministrija nedrīkst pārbūvēt telpas”

Redakcija

Autors • 12.03.2012.

Burtu lielums

„Starā" (7. marta numurā) jau informējām par satraucošo iespējamību, ka šā gada laikā tiks slēgta Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) „Latgale" filiāles „Lubāna" nodaļa Rupsalā un tās iemītnieki – pārvietoti uz citām aprūpes iestādēm, vadoties pēc klientu „pārvietošanas shēmas". Nupat arī esam saņēmuši Labklājības ministrijas (LM) komunikācijas nodaļas vadītājas Marikas Kupčes sagatavotās atbildes uz dažiem no mums interesējošiem jautājumiem.

– Kādā stadijā šobrīd ir ideja slēgt Rupsalas aprūpes iestādi?
– Pašlaik netiek izskatīts jautājums par VSAC „Latgale" filiāles „Lubāna" slēgšanu, jo minētajā filiālē pakalpojumi tiek nodrošināti divās ēkās, no kurām viena ir reģistrēta Zemesgrāmatā uz valsts vārda Labklājības ministrijas personā. Līdz ar to, lai pasargātu cilvēkus no iespējamas nelaimes, šā gada laikā ministrija piedāvās iemītniekiem citu aprūpes centru telpas citās ēkās, kurās būs nodrošināti labvēlīgāki un piemērotāki apstākļi iemītnieku ikdienas dzīvei. Lai nesatrauktu iemītniekus, pārcelšanās nenotiks strauji, bet pakāpeniski gada laikā – līdz 2013. gada 1. janvārim.
LM arī norāda, ka diemžēl nav iespēju ieguldīt līdzekļus Rupsalas ēkas renovācijai, un arī pašvaldība pašlaik neplāno remontdarbus. Vienlaikus LM uzklausīs centra iedzīvotāju vēlmes un bažas par gaidāmo dzīvesvietas maiņu, lai nodrošinātu pēc iespējas piemērotākus apstākļus. Centra iedzīvotāji turpinās saņemt visus nepieciešamos sociālās aprūpes pakalpojumus.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.02.2012.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px