Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Stipendiātu tikšanās ar Arni Apsīti

Redakcija

Autors • 08.03.2012.

Stipendiātu tikšanās ar Arni Apsīti
Burtu lielums

Vītolu fondā gandrīz jau desmit gadu ik diena ir svētki – tā ir tikšanās gan ar sirdsgudriem ziedotājiem, gan ar centīgiem un mērķtiecīgiem jauniešiem, fonda stipendiātiem. Taču īpaši gandarījuma pilnas ir tās reizes, kad tiek saņemta ziņa, ka ar Vītolu fondu saistīto cilvēku veikums tiek augstu novērtēts visas Latvijas mērogā.

Pagājušā gada nogalē titulu „Latvijas lepnums" saņēma ziedotāji SIA „Kurekss" īpašnieki Arnis un Jānis Apsīši, kuri jau trīs gadus ir Vītolu fonda ziedotāju vidū. Patlaban ir parakstīts līgums par 10 SIA „Kurekss" stipendijām, kas ik gadu tiks piešķirtas Dundagas vidusskolas absolventiem, kā arī par 10 SIA „Apsīte" stipendijām, kas tiek piešķirtas jauniešiem, kuri dzīvo vairāk nekā 100 km no Rīgas un studē eksaktās zinātnes. Tas nozīmē, ka divdesmit Latvijas jauniešiem tiek dāvāta iespēja piepildīt sapni iegūt augstāko izglītību un nākotnē ziedot savas zināšanas Latvijas izaugsmei.
Latvijas lepnums – tie ir cilvēki, kas ne tikai paši daudz dara, veicinot mūsu zemes izaugsmi, bet arī palīdz citiem, dodot cerību un sniedzot iespēju piepildīt izlolotos sapņus. Lielākoties viņi veic savu cēlo darbu, nevēlēdamies saņemt īpašu pateicību par paveikto, bet gūstot gandarījumu no sev pašam sagādātā prieka par iespēju palīdzēt citiem. Īpaši raksturīgi tas ir Arnim Apsītim – viņš savus neskaitāmos labos darbus veic klusām, nemanāmi, cenšoties izvairīties no skaļiem vārdiem un publicitātes.
Taču stipendiātu pateicība par atbalstu tādēļ nekļūst mazāka, gluži otrādi – ikviens no viņiem ar nepacietību gaidīja tikšanos ar savu ziedotāju, lai beidzot klātienē teiktu paldies par uzticēšanos.
16. februārī Arnis Apsītis tikās ar saviem 20 stipendiātiem, tajā skaitā arī ar puisi no mūspuses – sausnējieti Dagni Vasku, kas studē Rīgas Tehniskajā universitātē, Būvniecības fakultātē, Transportbūves studiju programmas 1. kursā.
Iesākumā Arnis Apsītis pastāstīja par sevi, savām vērtībām dzīvē un gūtajām atziņām. Kaut arī Arnis pats uzsvēra, ka neesot īpaši labs runātājs, jaunieši vienbalsīgi atzina, ka viņa teiktais uzrunājis ikvienu, īpaši pārdomas par dzīves mērķi un uzdevumiem, un nemitīgo vēlmi pilnveidoties. Pēc tikšanās Vītolu fondā saņemtās stipendiātu pateicības vēstules pauda prieku par iespēju ne tikai klātienē satikties ar savu ziedotāju, bet arī gūt daudz dzīvē noderīgu atziņu.
Lūk, ko atzīst Dagnis Vasks: – Man vislabāk patika doma par to, ka mēs dzīvojam šeit un tagad un mums ir jāizmanto laiks, kas mums dots, jādara lietas, kuras nespēsim darīt vēlāk. Ar nepacietību ceru satikt atkal Arni Apsīti, lai vēl labāk viņu iepazītu un dzirdētu vēl kādu labu, dzīvē noderīgu atziņu.
Arī pārējie stipendiāti uzsvēra, ka šī tikšanās bijusi īpaša, ne tikai tāpēc, ka beidzot viņi ieraudzīja savu ziedotāju, bet arī uzklausīja interesantas domas un jauki pavadīja laiku patiešām sirsnīgā gaisotnē.
Viņi visi saka lielu paldies savam labdarim par atbalstu studijās.

Autore: VITA DIĶE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px