Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Tiem, kas veic saimniecisko darbību, lopi nav jādeklarē

Redakcija

Autors • 08.03.2012.

Burtu lielums

Tagad laukos bieži dzird pārrunājam, kas ir jādeklarē un kas nav. Vai, aizpildot mantiskā stāvokļa deklarāciju, ir jāuzrāda lopi, ja to kopējā vērtība pārsniedz Ls 10 000? Vai ir jādeklarē ganāmpulks, kas tiek izmantots saimnieciskās darbības veikšanā?

Nesen redakcijai šo jautājumu adresēja Tekla Sondore no Madonas novada. Viņasprāt, tā atkal ir kārtējā kampaņa. Kāpēc būtu jādeklarē vēlreiz, ja Lauksaimniecības datu centrā ir Ganāmpulku reģistrs, kur ir reģistrējušies visi pārraudzības ganāmpulku īpašnieki, un VID jau pašlaik var iegūt visas nepieciešamās ziņas gan par ganāmpulkiem, gan to īpašniekiem.
Atbildi sagatavojusi VID sabiedrisko attiecību daļa, izskaidrojot, ka mantiskā stāvokļa deklarācijā nav jānorāda īpašumā esošs govju, jaunlopu vai savvaļas dzīvnieku ganāmpulks, kas ir nošķirts saimnieciskās darbības veikšanai un tiek izmantots saimnieciskajā darbībā.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.03.2012.

Sagatavoja IVETA ŠMUGĀ

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px