Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

O. Kalpakam veltītās tradīcijas dzīvo

Redakcija

Autors • 05.03.2012.

O. Kalpakam veltītās tradīcijas dzīvo
Burtu lielums

Vakar sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" 19. reizi par pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas kausiem un balvām militarizētajā stafetē sacentās jaunsargu vienības un skolu komandas.

Piedalījās 29 komandu 145 dalībnieki pārsvarā no Madonas novada skolām, kam pievienojās Gulbenes 206., Lejasciema 208., Jaungulbenes 207. JS vienība, Smiltenes ģimnāzijas un Dekšāru pamatskolas komandas un arī viesi no Igaunijas.
Kā ierasts, sacensības ievadīja dalībnieku maršs un parāde. Skanot Latvijas valsts himnai, iepriekšējā gada uzvarētāju komandu pārstāvji – Gerda Āboliņa no Madonas Valsts ģimnāzijas un Rūdolfs Kļaviņš no Madonas pilsētas 1. vidusskolas – pacēla mastā karogu. Parādē piedalījās LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centra jaunsardzes departamenta direktors Broņislavs Mačuļskis un 2. novada daļas vadītājs Juris Lelis, dalībniekiem veiksmi un pozitīvas emocijas novēlēja Madonas novada pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters.
Jau tradicionāli stafetes posmi gadu no gada nemainās – tie ir skrējiens ar šautenes maketu puišiem, meitenēm – ar sanitāro somu, šaušana pa kustīgiem baloniem, skrējiens un granātas mešana, slēpošana, skrējiens un šaušana ar mazkalibra šauteni pa biatlona mērķiem, komandas skrējiens ar dalībnieku nestuvēs.
Liekas, ka visi dalībnieki, kas piedalījās militarizētajā stafetē, ilgi atcerēsies slēpošanu, jo šoreiz šis posms nebija kā sportistu sacensība ar Fischer slēpēm, bet gan izmantojot zviedru armijas dāvinājumu – koka slēpes ar zābaku stiprinājumu, ko vairs redz tikai muzejā. – Ierosinājums, lai visiem būtu vienādas slēpes un vienādi apstākļi, nāca no jaunsargu komandām. Šo zviedru armijas slēpju izmantošana vairāk ir kā šova elements, un arī izlases dalībniekiem slēpošanā nākas pasvīst, – skaidroja Broņislavs Mačuļskis.
Viņš dalījās viedoklī, ka O. Kalpakam veltītajām tradīcijām ir spēks un to dzīvotspēju apliecina arī fakts, ka nākamgad militarizētā stafete atzīmēs 20 gadu jubileju.
Diplomi, kausi, balvas un, protams, kliņģeri tika uzvarētāju komandām, bet ieguvēji bija visi, kas piedalījās un "darīja, ko varēja".
Ar O. Kalpaka militarizētās stafetes rezultātiem iepazīstināsim "Stara" nākamajā numurā.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px