Nepieciešamība pēc dzīvnieku patversmes Madonā ir bijusi aktuāla jau vairākus gadus, taču līdz taustāmam rezultātam nokļūt nav izdevies. Iespējams, Madonas novada pašvaldības februāra domes sēdē pieņemtie lēmumi par zemes lietošanas mērķa maiņu un pašvaldības nekustamā īpašuma „Lazdonītis" iznomāšanu Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrībai, lai tā uz šīs zemes izveidotu dzīvnieku patversmi, nesīs pozitīvu uzlabojumu.
Pēdējos gados „Starā" jau vairākkārt lasītājus esam informējuši par Vācijas dzīvnieku patversmes Tierheim Ladeburg pārstāvja Mirko Hēniša un Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrības nesekmīgajiem patversmei piemērotas vietas meklējumiem. Sākotnēji to vēlējās būvēt Bērzaunes pagasta „Irbītēs", taču šī iecere neguva sabiedrības atbalstu. Kā iespējamā patversmes izveides vieta tika apsvērta arī Mārciena un vēlāk – Smeceres sils. Pašlaik biedrības pārstāvji patversmi vēlas veidot nekustamajā īpašumā „Lazdonītis". Madonas novada domes sēdē nekustamajam īpašumam „Lazdonītis" (0,86 ha platībā ), uz kura tiks izveidota un uzturēta minētā dzīvnieku patversme, tika mainīts zemes lietošanas mērķis, kas atļauj veikt šādas darbības, un ar otru domes lēmumu deputāti nolēma atļaut iznomāt Madonas novada pašvaldības īpašumā esošo nekustamo īpašumu ar apbūves tiesībām Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrībai. Nekustamais īpašums atrodas Praulienas pagasta teritorijā. Uz zemesgabala atrodas viena ēka – sūkņu māja un divas inženierbūves – aerotanks un nosēddīķis. Īpašums ir reģistrēts Zemesgrāmatā kā Madonas novada pašvaldības īpašums.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.03.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto