Iepriekš jau esam informējuši, ka ar 2012. gadu līdzšinējo „simtlatnieku" programmu bezdarbniekiem ir nomainījis pasākums „Algoti pagaidu sabiedriskie darbi". Šos darbus īsteno pašvaldībās, biedrībās vai nodibinājumos bez nolūka gūt peļņu, veicinot bezdarbnieku aktivitāti sabiedrības labā un dodot viņiem iespēju iegūt vai uzturēt darba iemaņas.
Citiem vārdiem sakot, pasākums nelielā ziņā ir līdzīgs „simtlatnieku" programmai – bezdarbniekiem tiek dots pagaidu darbs ar ikmēneša ienākumiem, un tiek veikti sabiedrībai noderīgi darbi, piemēram, labiekārtota pašvaldības teritorija. Taču – ne tikai. Kā informēja Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce, daļa bezdarbnieku, kas iesaistījušies algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos, šobrīd strādā uz ietvēm, tās attīrot no sniega un ledus, savukārt daļa strādā pirmsskolas izglītības iestādes, vidusskolās un tamlīdzīgi.
Tā, piemēram, Madonas pirmsskolas izglītības iestādē „Kastanītis" šobrīd algoto pagaidu darbu ietvaros tiek nodarbināta viena darbiniece. Ligita Pokule atklāja: – Nodarbinātības pasākumus izmantoju katru gadu, iepriekš tā bija „simtlatnieku" programma, kad arī strādāju Madonas bērnudārzos. Algotajos pagaidu darbos pirmsskolas izglītības iestādē „Kastanītis" strādāju kopš februāra, jāteic, ka šis darbs man ļoti patīk. Ikdienā veicu dažādus saimniecības darbus, palīdzu arī, ja saslimst kāda auklīte, tagad kopīgi gatavojamies metodiskajai dienai – ko vajag, to daru. Nedaudz žēl, ka šim pasākumam maksimālais atvēlētais laiks ir 4 mēneši, tomēr arī pēc tam turpināšu meklēt, pieteikties. Pēc algotajiem pagaidu darbiem varēšu pievērsties dārzam, lai izaudzētu savus dārzeņus, pēc tam esmu pieteikusies kursiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.03.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto