Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Lai novada ekonomika būtu stiprāka”

Redakcija

Autors • 01.03.2012.

“Lai novada ekonomika būtu stiprāka”
Burtu lielums

Arī jaunajā gadā turpinās darbs pie Madonas novada attīstības programmas 2013.-2020. gadam un teritorijas plānojuma 2013.-2025. gadam izstrādes.

Tikšanās ar novada iedzīvotājiem jau notikušas, tāpat notikušas sanāksmes, kurās tikušies dažādu darba grupu pārstāvji. Vasarā tiks pabeigta attīstības programmas pirmā redakcija, rudens pusē notiks tās sabiedriskā apspriešana, bet plānojums pilnībā tiks pabeigts gada beigās.

Madonas novada uzņēmēju tikšanās

Tā kā 13. februārī aizvadīta trešā darba grupas sanāksme par uzņēmējdarbību novadā (piedalījās novada domes pārstāvji Andrejs Ceļapīters, Āris Vilšķērsts, Valdis Vucāns un vietējie uzņēmēji), uz sarunu aicināju attīstības plānošanas projekta vadītāju Juri Jātnieku.
– Šis ir īstais un gandrīz pēdējais brīdis, kad uzņēmējdarbības 3-5 gadu ieceres būtu jāpasaka plānošanas grupai un novada domei, – aicina Juris Jātnieks.
– Nav ko baidīties, ka kāds var ideju nozagt, praksē tas ir ļoti grūti un reti. Daudz vairāk ir gadījumu, kad labās idejas nespēj izlauzties cauri birokrātijas džungļiem. Un tieši to jums var atvieglot uzņēmējdarbības ieceru iekļaušana novada attīstības programmā. 13. februāra sanāksmē bijām aptuveni 25, ieradās ne tikai Madonas uzņēmēju apvienības biedri, bet arī plašāks uzņēmēju loks. Optimismu viesa pārstāvji no lauksaimnieku kooperatīvās sabiedrības „Barkavas arodi", sniedzot savu redzējumu nākotnē, uzsverot, ka Madonā nepieciešams dzelzceļa kravu terminālis, jo sabiedrības „Barkavas arodi" zemkopjiem vien būtu vismaz 20-30 tūkstoši tonnu kravu, ko transportēt abos virzienos. Uz vienu pusi ietu minerālmēsli, uz otru – graudi. Aicināju iesniegt precīzākus datus par iespējamo apgrozījumu, ko iekļaut plānojumā. Turklāt pieņemu, ka dzelzceļa transports varētu interesēt arī mežrūpniekus, jo autotransporta ceļš, īpaši caur Vecpiebalgu, ir bēdīgā stāvoklī. Sanāksmē piedalījās metāla apstrādātājs no Bērzaunes Raimonds Aizstrauts, SIA „ARA Kalnozols", kurš strādā Madonas novadā un ražo iekārtas Zviedrijas rūpnīcām. Domās dalījās arī novada tūrisma uzņēmēji un pārtikas ražotāji. Prieks dzirdēt, ka Ošupes pusē vēlas saglabāt un attīstīt lidlauku. Perspektīva mazajiem lidlaukiem noteikti ir, šī joma mums vēl ir neaizpildīta.
Rezumējot varu teikt, ka 2000. gadā, kad reģistrējās Madonas uzņēmēju apvienība, uzņēmējdarbībā bija citi smaguma punkti. Tie bija tirdzniecība un kokapstrāde, lauksaimnieki sevi pieteica ievērojami mazāk. Šobrīd atgriežamies tur, kur reģionam un Latvijai kopumā ir jābūt. Mūsu reģionā perspektīvas ir un būs lauksaimniecība, mežsaimniecība, nopietns pieteikums ir jaunās nozares, kas saistītas ar enerģijas ražošanu. Ir jāražo, lai novada ekonomika būtu iespējami stipra. Enerģijas ražošana to padarītu zināmā mērā mazāk atkarīgu no negatīvām makroekonomikas svārstībām.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.03.2012.

Autore: INESE ELSIŅA


Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px