Pagājušajā nedēļā jau otro vakarēšanas pasākumu Vestienas tautas namā vadīja Ieva Reine, piedāvājot klātesošajiem nobaudīt daļu no saviem tēju un ievārījumu krājumiem. Sevišķi laikā, kad dabā vēl valda neizteiksmīgums, zāļu tēju košums un saglabātā vasaras smarža ne tikai palīdz pie dažādām kaitēm, bet arī uzmundrina.
– Būtībā jau viss, kas aug pļavā, der tējai. Ja tēju vēlas izmantot kādas konkrētas slimības ārstēšanā, tad gan jāievēro fitoterapijas priekšnoteikumi – augu sastāvs un proporcijas tējā, vārīšanas ilgums un tamlīdzīgi. Lielākā daļa cilvēku gan tējas ikdienā dzer dažādos mikšļos. Mēs to mājās saucam par „nezāļu ūdeni". Ja atdzisušu zāļu tēju sajauc ar plūmju kompotu, sanāk garšīgs, vēss padzēriens, arī samērā veselīgs un nav jāpērk sintētiskās veikala limonādes, kaut vai „Neste" ledus tēja (kas maksā dārgāk, nekā sataisīt pašam). Tāpat aukstas tējas dzērienu var taisīt ar spiestu citrona sulu, saspaidītām dzērvenēm. Veidu, kā dzert tēju, ir ļoti daudz – tā nav jādzer tikai karsta un tikai ziemā, – uzsvēra Vestienas pagasta „Bērzu" saimniece Ieva Reine.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.03.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto