Atsaucoties uz šā gada 7. februārī laikrakstā „Stars" publicēto E. Kazakeviča rakstu „Vēlas sakārtot kapu saimniecību", gribam pateikt paldies Madonas novada pašvaldības deputātei V. Lambertei par aktualizēto jautājumu kapsētu sakopšanas jomā. Beidzot būsim sagaidījuši kādu virzību sasāpējušo jautājumu risināšanā.
No kapsētām, kurās mēs aprūpējam savu aizsaulē aizsaukto tuvinieku kapavietas, kā labs piemērs, mūsuprāt, ir Grostonas kapi Bērzaunes pagastā. Pieļaujam, ka arī tur vēl daudz darāmā – kapličas remonts, nožogojuma izbūve, varbūt tālā nākotnē kapu vaļņa atjaunošana u. c. darbi. Bet sirdi silda un priecē jau paveiktais: veco kapu teritorija, kur daudziem kapiem nav kopēju, vienmēr nopļauta, tīri celiņi un, kas atbraucējiem no tālienes (it sevišķi vecāka gadagājuma ļaudīm, kuri ierodas ar sabiedrisko transportu) ir ļoti svarīgi, ir pieejami darbarīki. Ir iekārtots stends, kur darbam var paņemt grābekli, lāpstu, lejkannu, spaini, pat ķerru. Lai piekļūtu pie ūdens, dīķī ierīkoti pakāpieni, vienmēr (ne tikai pirms kapusvētkiem, kā tas novērots Madonā) ir atvestas smiltis un melnzeme. Tā teikt, par visu padomāts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.02.2012.
Vairāku večiņu vārdā vēstuli rakstīja ANASTASIJA