ĒRGĻU novadā pēc Labklājības ministrijas (LM) grozījumu stāšanās spēkā, kas paredz – sociālo pabalstu saņēmējiem ir pienākums iesaistīties darba un sociālo prasmju saglabāšanas, atjaunošanas un apgūšanas pasākumos (līdz 12 stundām nedēļā, sadalot tās pa vairākām nedēļas dienām), šā gada sākumā ir nedaudz krities pieprasījums pēc pabalstiem.
– Lai gan izmaiņas ir samērā nesenas, jau šobrīd nedaudz samazinājusies vēlme saņemt pabalstus. Daudzi līdzšinējie klienti nav gatavi līdzdarboties, viņiem nav vēlēšanās šo pabalstu, tā teikt, „atstrādāt". Tādējādi jau tagad daļēji ir atsijājušies tie sociālā dienesta klienti, kas pieraduši visu saņemt „par velti". Tā kā mūsu pašvaldībā visu laiku bijuši līdzdarbošanās pasākumi, līdz LM šādu kārtību kategoriski noliedza, bet tagad atkal atjaunoja, iedzīvotāji un klienti pie tās jau ir pieraduši un uztver normāli, neviens nesūdzas. Katrā ziņā, sociālā dienesta darbinieki ir tikai „par", tas ir arī godīgi pret līdzcilvēkiem, – uzsver Ērgļu novada pašvaldības sociālā dienesta vadītāja Māra Briede.
Autore: LAURA VOITIŅA