Katrā projektā ir fāzes, arī šajā. Viss rit savu gaitu – džingli, preses konferences, telefona rēķins, angļu valoda, izstāde.
Piezvanot keramiķim Arnim Preisam uz Limbažiem, izveidojas saruna par rutīnu. „Tas ir labi vai slikti?" es vaicāju. „Tas ir labi!" atbild Arnis. Vēlāk saruna virzās uz to, ka rutīna ikdienā dod nosvērtību un mieru, taču, lai dabūtu dzirksteli, enerģijas impulsus, rutīna ir nāvējoša, un ierastās lietas bez dzirkstelēm sāk ost pēc naftalīna. Man pašam tas pagaidām nedraud… drīzāk deficīts ir miers. Kāds guru nesen pamācīja – dari visu tā, lai katram darbam galā būtu vārdiņš „miers"! Tas palīdzēja.
Atbildi par sadzīvošanu ar šiem pretmetiem lai katrs meklē pats, „Ģitāristu sesijai" drīzāk piestāv vārdi „enerģija", „jaunība", „neprāts" un „eksperiments". Tas ir ceļš ne tikai uz viedumu, bet arī sevis vērošana, tests un pozicionēšanās meklējumi attiecībā uz daudzām lietām dzīvē.
Atbildes uz cilvēkam tik svarīgajiem lielajiem jautājumiem katram atnāk dažādi. Klikšķis var notikt uz ielas, ēdnīcā, runājoties ar draugiem, sesijas galakoncerta laikā, kad Olte uzdod kādu jautājumu, vai relax tūres laikā, orientējoties pa mežu, lai atrastu Kalsnavas pagasta „Naktsvijoles". Tas notiek dažādi!
Madonas novada muzikantiem domātajās anketās rakstīts – „Ģitāristu sesijā" lietderīgi piedalīties visai blicei – ģitāristam, basģitāristam, bundziniekam, taustiņinstrumentālistam un vokālistam. Ir prieks, ka madonieši ir pamodušies, daži jau ir izpildījuši anketās prasīto. „Ģitāristu sesija" lokālajā (Austrumeiropas) mēroga muzikālajā dzīvē tomēr ir notikums – sesijai šogad aprit 15 gadu jubileja. Madonas un blakus novadu mūziķiem tas būtu jāsaprot, ka šis starptautiskais projekts ir izdzīvojis, pateicoties mūsu visu rūpēm. Uz Madonu tiek aicināti izcili mūziķi, mūzikas pazinēji, eksperti un flagmaņi savā nozarē. Ne tikai no provinces Rīgas, sesijas ģeogrāfija jau sen ir pārkāpusi republikas robežas. Uz sesiju meistari ir mērojuši ceļu no daudzām Eiropas valstīm, arī no Amerikas. Šogad viesus gaidām no Krievijas, Lietuvas, Anglijas, Francijas un Dānijas.
Bagātīgās programmas baudīšana vietējiem Madonas novada ļaudīm maksā Ls 20, un, lai izmantotu šīs priekšrocības, nevajag daudz – vien interesi.
Diemžēl laiks dara savu, un rītdien, 25. februārī, dalībnieku pieteikšanās laiks beidzas. Tas nozīmē, ka nav garantijas, ka limitētās vietas netiks aizpildītas ar dalībniekiem no citiem novadiem un Rīgas. Informācija par sesiju katru dienu tiek pilnveidota www.gitaristusesija.lv.
Autors: IMANTS PULKSTENIS,
„Ģitāristu sesijas" organizators