AS „Pasažieru vilciens" sadarbībā ar Madonas novada pašvaldības tūrisma informācijas centru (TIC) 25. februārī un 17. martā organizē slēpotāju un tūrisma vilciena „Sniedziņš" reisus no Rīgas uz Madonu.
Visas tūrisma programmas sāksies un beigsies Madonā, tāpēc var pievienoties arī ikviens Madonas puses interesents. Tomēr vietu skaits autobusos ir ierobežots, tāpēc obligāti ir iepriekš jāpiesakās, piezvanot uz Madonas novada TIC. Vilciena „Sniedziņš" reisa Nr. 604 braucējus Madonas dzelzceļa stacijā pulksten 11 sagaidīs autobusi ar gidiem, kuru pienākumus veiks Laimdota Ivanova un Anita Ločmele. Autobusi Madonā atgriezīsies ap pulksten 18. Ekskursiju programmās ir ietverti Madonas un Gaiziņkalna apkārtnes populārāko tūrisma objektu apmeklējumi („Ķirsona muiža", „Pakalnieši", „Līvi", Madonas muzejs, „Lido kalns", „Smeceres sils"), pusdienas, gida un autobusa pakalpojumi un pat atpūtas pauze ar Lauteres līnijdeju grupas priekšnesumiem. Programmu cena bērniem līdz 10 gadiem ir Ls 6, pārējiem – Ls 10. Pamatprogramma ir „Slēpošana Gaiziņkalnā" ar 4 stundu slēpošanu „Golgātā" vai „Lido kalnā", vakarpusē paredzēta ekskursija pa „Ķirsona muižu". Programmas dalībniekiem tiks piemērotas cenu atlaides – 5 stundu pacēlāja karte maksās Ls 2-4, tādi paši izdevumi būs par inventāra nomu, tikai inventārs ir laikus jārezervē piezvanot. Līdzi var ņemt arī savas slēpes. Programmas cenā (Ls 3,50 personai) iekļauts autobuss un ekskursija pa muižu.
Tiks organizētas vēl 3 citas tūrisma programmas: ekskursija „Kāpēc Madona ir ziemas galvaspilsēta?", ekskursija ar distanču slēpošanas pārgājienu „Apkārt Gaiziņkalnam" un ekskursija ar pārgājienu „Ziema Gaiziņkalna apkārtnē". Informācija ir arī portālā www.madona.lv.
Autore: SANITA SOMA