Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Par koku ciršanu, tīrot elektrolīnijas

Redakcija

Autors • 14.02.2012.

Par koku ciršanu, tīrot elektrolīnijas
Burtu lielums

Redakcijā iegriezās Sarkaņu pagasta saimniecības "Kunci" īpašnieks Jānis Kalniņš, lai dalītos savos iebildumos par elektropārvades 0,4 kV līnijas tīrīšanu februāra sākumā.

Pērngad novembra beigās saimnieks saņēma SIA "Sustainable Advanced Solutions" paziņojumu par elektropārvades trašu tīrīšanu no apauguma un ārpus aizsargjoslas atsevišķu bīstamu koku apzāģēšanu (ar šo uzņēmumu "Latvenergo" ir noslēdzis līgumu par elektropārvades trašu tīrīšanu). Par to, ka notiks elektropārvades 0,4 kV-20 kV gaisvadu līniju tīrīšana, nekas neesot iebilstams, vien iebildes ir par koku ciršanu privātā mežā, nesaskaņojot, par darba kultūru, kā arī par to, kā meža zemēs 0,4 kV elektropārvades līniju noteiktais joslu platums – 5 m – tiek ievērots.
– Šogad notiek brīnumu lietas. Mums ir trīs zemesgrāmatas, pērn visu, kas traucēja, jau izzāģēja, bet šogad ieradās sievai Aijai Kalniņai piederošajā īpašumā. Ceļa galā pie pastkastītes traucēja trīs bērzi, ieradušies strādnieki zarus nezāģēja, jo neesot tādas tehnikas, nozāģēja labus kokus. Zari bija sagāzti, man tie bija jāsavāc, lai netraucē. Auga liela, skaista egle, sagāzusies uz otru pusi, ne jau uz līnijas pusi, bet nozāģēja arī to. Par zāģēšanu uzzināju, kad gāju pēc avīzēm. Prasīju: "Ko jūs te darāt?" Man rādīja, ka mežā vēl zāģēs tos un citus kokus. Saprastu, ja noņem krūmus un zarus, kas traucē elektrolīnijai, bet ne labus kokus mežā. Kokus sazāģēja klučos, sameta grāvī, zarus – kur pagadās. Pastkastīte bija zem zariem. Manuprāt, atsevišķi koki vispār nedrīkstēja būt nocirsti. Katra lielā koka nociršana būtu jāsaskaņo ar meža īpašnieku. Tie, kas kopa trases pērngad, man prasīja, vai gatavos malku, taras klučus vai papīrmalku. Šogad – zāģēja, kā pagadās. Liekas, ka strādnieki nepazina arī līnijas, jo tā, kuru "tīrīja", bija 0,4 kV, tātad bija jāievēro 5 m joslas platums. Kad strādniekiem to atgādināju, darbus pārtrauca, teica, ka atbrauks, savāks zarus, bet kā zuda, tā pazuda, jo iebriduši ne tur, kur vajadzēja.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.02.2012.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px