MĒTRIENAS kultūras nama zālē 22. februārī pulksten 10 notiks pirmais šā gada Valsts Lauku tīkla seminārs, uz ko aicināti zemes un meža īpašnieki. Tā tēma – „Par ES un valsts likumdošanas izmaiņām un aktualitātēm, kas attiecas uz lauku un mežu apsaimniekošanu".
To rīko MKPC Madonas-Cēsu nodaļas vadītāja Mairita Bondare sadarbībā ar Mētrienas pagasta lauku attīstības speciālisti Inesi Podiņu. – Varēs uzzināt par apliecinājumu saņemšanas un meža inventarizācijas kārtību, par ciršu veidiem, par meža reproduktīvo materiālu u. c. būtiskākajiem grozījumiem Meža likumā, citām aktualitātēm. Pārrunāsim, ko darīt ar aizaugušajām un aizaugošajām lauksaimniecības platībām, jo arī šajā gadījumā veiktie grozījumi Meža likumā liek zemes īpašniekam pēc iespējas ātrāk pieņemt lēmumu. Jāzina, kādas ir izmaiņas attiecībā uz projektiem, – tematiku ieskicēja Mairita Bondare.
Konsultācijām viņa iesaka īpašniekiem paņemt līdzi sava meža apsaimniekošanas plānu.
Par aktualitātēm saistībā ar nodokļiem informēs Līga Īvāne no Valsts ieņēmumu dienesta. Ar jaunumiem lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem iepazīstinās lauku attīstības speciāliste Inese Podiņa un Inese Sedleniece no Valsts vides dienesta. Par Valsts meža dienesta jauno darba organizāciju stāstīs Centrālvidzemes virsmežniecības Madonas nodaļas mežzinis Māris Macijevskis.
Autore: IVETA ŠMUGĀ