Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Jauns pakalpojums, jaunas problēmas

Redakcija

Autors • 14.02.2012.

Jauns pakalpojums, jaunas problēmas
Burtu lielums

Ar redakciju sazinājās vairāki Kalsnavas pagasta Jāņukalna iedzīvotāji, lai paustu neizpratni par iedzīvotājus skārušajām problēmām saistībā ar komunālajiem pakalpojumiem.

– 8. februārī saņēmām rēķinu no SIA „Kalsnavas komunālais uzņēmums", kurā redzams, ka par janvāri piestādīta maksa arī par kanalizāciju. Akas mums ir jāsūknē, par ko arī kanalizācijas maksa paredzēta, bet janvārī kanalizāciju nevienam neizveda. Kā var prasīt maksāt par to, kas nav darīts? – jautāja Skaidrīte Vaļko.
Kristīne Mažajeva piebilda: – Ja reiz aka tika izvesta februārī, mums par to būtu jāmaksā martā. Kad zvanīju uz komunālo uzņēmumu tā vadītājai, kāpēc februārī piestādīts rēķins par kanalizāciju, man atbildēja, ka viņa neko nezinot.
Problēma esot arī tajā, ka dažu iedzīvotāju kanalizācijas akās papildus ieplūst gruntsūdeņi. Lilita Dūma skaidroja: – Vieniem ūdens pats iztek no akas ārā, tātad kanalizācijas izvešana nepieciešama tikai kādas 2-3 reizes gadā, bet citiem, arī mūsu mājā, kanalizācijā ieplūst arī gruntsūdeņi, un aku vajag izvest vidēji 2-3 reizes mēnesī, savukārt pavasara sezonā mēs vispār applūstam.
– Mums, tikai atsūtot paziņojumu mēnesi iepriekš, tiek pateikts, ka turpmāk maksāsim 1,52 latus. 2011. gadā ir parakstīts līgums par komunālajiem pakalpojumiem, kur līguma priekšmets ir aukstais ūdens un atkritumu apsaimniekošana – kanalizācija nemaz nav atzīmēta. Kad par to jautāju uzņēmuma vadītājai, man atbildēja, lai es ievelku krustiņu arī pie kanalizācijas. Kāpēc man tas būtu jādara, ja nekur nav atrunāti šī pakalpojuma noteikumi, pušu atbildība, tiesības? Tik vien kā decembrī saņemtais paziņojums klāt pie rēķina: „(…) darām zināmu, ka, sākot ar 2012. gada 1. janvāri, kanalizācijas samaksa 1,52 lati/kubikmetrā tiks iekļauta aprēķinā proporcionāli patērētā ūdens daudzumam. Kanalizācija tiks izvesta regulāri, vienu reizi mēnesī. Gadījumā, ja tiks ignorēta kanalizācijas izvešanas kārtība, likuma ietvaros atslēgsim ūdens padevi." Izrādās, arī akas mums jālabo vai jāmaina pašiem, bet nekur līgumā par komunālajiem pakalpojumiem nekas tāds neparādās, – nesaprašanā bija Marika Kovaļevska.
Komentāru šai sakarā lūdzu sniegt SIA „Kalsnavas komunālais uzņēmums" valdes locekli Viju Kučinsku: – Iedzīvotājiem sapulcē janvāra sākumā tika teikts, ka kanalizācija tiks izvesta pēc mēneša, savukārt rēķins tiks piestādīts proporcionāli patērētajam ūdenim. Šis pakalpojums tika uzsākts tikai janvārī, šajā mēnesī cilvēki ūdeni lietoja, mēneša beigās paziņojot, cik daudz ir iztērēts. Tad nu februārī braucām izvest kanalizāciju, kas sakrājusies par janvāri. Tāpēc aprēķins tiek ielikts par janvāri. Arī turpmāk tā būs – februārī lieto, izvests un par to samaksāts tiek martā un tā tālāk. Janvāra beigās bija -30 grādu, sūknis varēja sasalt. Tāpēc tādā aukstumā nevarējām nodrošināt kanalizācijas izvešanu. Iedzīvotājiem mutiski paziņoju, ka pakalpojums tiks veikts nedaudz vēlāk. Kad kļuva siltāks, februāra sākumā, kanalizācija arī tika izvesta.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.02.2012.

Autore: LAURA VOITIŅA


OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px