Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Par pasta darbību pēdējos gados

Redakcija

Autors • 14.02.2012.

Burtu lielums

Atceros fotogrāfiju ar skatu, kur pilsētas ielās skrien avīžpuika ar jaunākajām avīzēm padusē. Agrāk šī bija ierasta prakse. Viņš no tipogrāfijas vai redakcijas saņēma svaigi drukātos izdevumus un centās tos ielās iztirgot, par to saņemot arī konkrētu naudas summu. Šādā veidā daudzi iedzīvotāji jaunākās ziņas uzzināja jau līdz pusdienlaikam.

Arī laukos jau kopš cara laikiem, kad nepazina neko citu, kā zirgu transportu, iedzīvotāji avīzes saņēma tajā pašā dienā. Vēlāk pastnieki sāka pārvietoties ar velosipēdiem, un arī piegādes termiņi necieta.
Patlaban šī situācija ir mainījusies. Pēdējos gados tiek taupīti budžeta līdzekļi un līdz minimumam samazināts darbinieku skaits. Piecu, sešu pastnieku vietā ir divi, pasta nodaļas daudzās apdzīvotās vietās tiek slēgtas. Pastkastītē iemestu vēstuli kaimiņš saņem tikai tad, kad tā ir no Madonas aizceļojusi uz Rīgu un tad no Rīgas atpakaļ uz Madonas novadu, kur tā nonāk vietējā pasta nodaļā. Tas būtu smieklīgi, ja vien neatbilstu patiesajai situācijai. Kaut ko tik absurdu pēdējos 60 gados neatceros piedzīvojis, un šādi valstī izpaužas budžeta naudas taupīšana.
Ļoti žēl ir pastnieku, jo tiem, kuri mēģina izturēt un nostrādāt līdz pensijas gadiem, darbdiena nereti ilgst pat 12 un vairāk stundu. Lielākā daļa pastnieku ir sievietes.
Nesen mainījās arī „Latvijas Pasta" vadība. Grūti prognozēt, kāda tā būs. Līdzšinējie pasta vadītāji izcēlās ar nesaprātīgiem tēriņiem un pārtēriņiem. Savulaik satiksmes ministram Aināram Šleseram bija labas attiecības ar „Latvijas Pasta" vadītāju Ivaru Kraukli, kam daudz kas tika piedots.
Viena no lietām, kam jaunajai vadībai vajadzētu pievērst uzmanību, ir no ārzemēm nākošie sūtījumi. Pēdējā pusgada laikā visas vēstules, kuras esmu saņēmis no ārzemēm, tiek atplēstas un pēc tam tām uzspiests zīmogs, ka vēstule jau saņemta bojāta. Dzīvojam demokrātiskā valstī, un tikai konkrētām drošības iestādēm izņēmuma gadījumos ar attiecīgām sankcijām būtu tiesības pārbaudīt privāto korespondenci. Manuprāt, vēstules, meklējot tajās naudu, tiek uzplēstas Rīgā, un tā ir negodīgu pasta darbinieku patvaļa.

Ļaudonietis ĀRIJS MŪRMANIS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px